İstanbul Ahşap > Çocuk Oyun Parkları

Çocuk Oyun Parkları

Çocuklar, insanlığın çok daha ileri gitmesini sağlayacak olan yegane hazinelerdir. Çocukların iyi bir şekilde yetişmesi, önce kendilerine, daha sonra ailelerine ve en son memleketlerine yararlı bireyler haline gelmelerini sağlar. Çocuk gelişiminde dikkat edilmesi gereken şey, onların eğlenerek öğrenmesini sağlamak olacaktır.

Bunu başarmanın en güzel yolu ise, çocuklar için oynayabilecekleri bir alanlarının olması olacaktır.Ahşap  Çocuk oyun parkları, bu durum için en uygun seçenek olacaktır. Oyun parklarının en büyük avantajlarından biri, doğayla iç içe olması ve çocukların temiz havada oyun oynayabilmelerini mümkün kılmasıdır. Oyun parkı yapmak, hem devletin hem de bireylerin, çocuklara karşı en büyük görevlerinden biridir. Çocuk oyun parkı yapımında kullanılacak malzemelerin seçimi, yapılacak olan bölgeye göre, hava şartlarına göre ve tabi ki bütçeye göre farklılık gösterebilir. Bu konuda en uygun seçenek, ahşap malzeme kullanılması şeklinde olabilir. Bazı durumlarda ise, prefabrik plastik ürünlerin kullanılması avantaj sağlayabilir.

Çocuk Oyun Parkları Uygulamalarımız

Ahşap Çocuk Oyun Evleri
AOE 405
Ahşap Çocuk Oyun Evleri
AOE 406
Ahşap Çocuk Oyun Evleri
AOE 407
Ahşap Çocuk Oyun Evleri
AOE 408
Ahşap Çocuk Oyun Evleri
AOE 409
Ahşap Çocuk Oyun Evleri
AOE 410
Ahşap Çocuk Oyun Evleri
AOE 411
Ahşap Çocuk Oyun Evleri
AOE 412
Ahşap Çocuk Oyun Evleri
AOE 413
Ahşap Çocuk Oyun Evleri
AOE 414
Ahşap Çocuk Oyun Evleri
AOE 415
Ahşap Çocuk Oyun Evleri
AOE 416
Ahşap Çocuk Oyun Evleri
AOE 417
Ahşap Çocuk Oyun Evleri
AOE 418
Ahşap Çocuk Oyun Evleri
AOE 419
Ahşap Çocuk Oyun Evleri
AOE 420
Ahşap Çocuk Oyun Evleri
AOE 421
Ahşap Çocuk Oyun Evleri
AOE 422
Ahşap Çocuk Oyun Evleri
AOE 423
Ahşap Çocuk Oyun Evleri
AOE 424
ahşap oyun parkları
AOP 804
ahşap oyun parkları
AOP 805
ahşap oyun parkları
AOP 806
ahşap oyun parkları
AOP 807
ahşap oyun parkları
AOP 808
ahşap oyun parkları
AOP 809
ahşap oyun parkları
AOP 810
ahşap oyun parkları
AOP 813
ahşap oyun parkları
AOP 814
ahşap oyun parkları
AOP 815
ahşap oyun parkları
AOP 816
ahşap oyun parkları
AOP 817
ahşap oyun parkları
AOP 818
ahşap oyun parkları
AOP 820
ahşap oyun parkları
AOP 821
ahşap oyun parkları
AOP 823
ahşap oyun parkları
AOP 824
ahşap oyun parkları
AOP 826
ahşap oyun parkları
AOP 827
ahşap oyun parkları
AOP 828
ahşap oyun parkları
AOP 829
ahşap oyun parkları
AOP 830
ahşap oyun parkları
AOP 831
ahşap oyun parkları
AOP 832
ahşap oyun parkları
AOP 833
ahşap oyun parkları
AOP 834
ahşap oyun parkları
AOP 835
ahşap oyun parkları
AOP 836
ahşap oyun parkları
AOP 837
Fotoğrafları Büyütmek İçin Lütfen Üzerine Tıklayınız.

Çocuk oyun parklarının en büyük özelliği, çocukların farklı pek çok oyuncağı tanıması, bu sayede zeka seviyelerinin gelişmesi ve aynı zamanda hareket kabiliyetlerinin artması şeklinde olacaktır. Kaydıraktan kayarak denge kurmayı ve hareket kabiliyetini geliştirmeyi öğrenen çocuklar, aynı zamanda büyük bir eğlenceye de adım atmış olacaktır. Çocukların ruhsal ve fiziksel gelişimlerinin doğru bir şekilde sağlanması, onları geleceğin önemli bireyleri haline getirecektir. Kaliteli bireylerin oluşması, çocuklara yeterli önemin verilmesi ile mümkün olacaktır.

Çocuk parklarının yapımında plastik malzemenin kullanılması, bazı yönlerden avantaj sağlar, bazı yönlerden ise negatif durumlar oluşturabilir. Plastik malzemenin hafif olması ve kolay montajlanabilmesi, en büyük artıları arasında yer almaktadır. Bu malzemenin kullanılması, aynı zamanda taşınabilirliği de beraberinde getirecektir. Portatif çocuk parkı yapmak için en uygun malzeme olarak karşımıza çıkan plastik, istendiği takdirde parkın taşınmasını mümkün kılacaktır.

Ahşap çocuk oyun parkı, yukarıda bahsettiğimiz noktaların aksine pek çok yönden çok büyük avantaja sahiptir. Ahşabın en büyük özelliği, insanların anatomisi ve metabolizmasıyla çok uyumlu olmasıdır. Bunun anlamı, çok hassas bireyler olan çocukların sağlıklarına herhangi bir tehdit oluşturmaması şeklinde düşünülebilir. Çocuklar, yetişkin bireylere oranla çok daha çabuk hastalanabilir. Bazı durumlarda bu hastalıklar çok ciddi sonuçlara yol açabilir.

Ahşap malzemenin kullanılması, bu riskleri en aza indirmede yardımcı olacaktır. Ahşabın sağlıklı olmasının bir diğer sebebi ise, bu malzemenin doğadan direk olarak elde edilmesidir. Ahşabın ağaçların kesilmesiyle elde edildiğini herkes bilir. Ağaçlardan elde edilen ahşap, kimyasal maddelerin kullanımına gerek kalmadan direk yapı malzemesi olarak kullanılabilir. Özellikle güneş ışınlarından çok çabuk etkilenen ve kimyasal madde açığa çıkaran plastiğin aksine ahşap, asla böyle bir risk taşımaz. Bu kimyasallar, kimi zaman kanserojen etki yaratıp geri döndürülemez olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Ahşap malzeme kullanımı, çocuklara yararlı olduğu kadar doğaya da yararlı olacaktır. Ağaçların oksijen kaynağı olması, insanlığın devamını sağlayacak bir özelliktir. Havada bulunan karbondioksiti tüketen ağaçlar, bunun yerine havaya oksijen verir. Oksijen, insanların yaşayabilmesi için gereklidir. Ahşap üretiminde genel olarak yaşlı ağaçlar kullanılır. Bunun en büyük sebebi, yaşlanan ağaçların oksijen üretme yeteneğini yitirmesi olarak gösterilebilir.

Oksijen üretme yeteneğini kaybeden yaşlı ağaçlar, tıpkı insanlar gibi havaya karbondioksit vermeye başlar. Bu durum, havadaki oksijen miktarının azalmasına, küresel ısınmaya ve yaşamın devamlılığına bir tehdit oluşturabilir. Ahşap yapı malzemeleri, bu durumu dengelemeye ve doğanın kendi içinde yenilenmesine yardımcı olur. En kaliteli şekilde üretilen ahşap, diğer malzemelerin aksine zararlı madde içermez ve doğaya zarar vermez. Bakıldığında, ahşap kullanımı doğaya pek çok yönden katkı sağlayacaktır.

Ahşabın yapılarda kullanılmasının avantajları bunlarla sınırlı değildir. Sağlamlık ve dayanıklılık denen kavramlar, yapılarda çok önemli kavramlardır. İlk bakışta aynı anlamı taşıyor gibi görünen bu iki kavram, aslında birbirinden oldukça farklıdır. Sağlamlık, malzemenin sertliğinden gelmektedir. Ahşap malzemenin sağlam olması, sert odunların kullanımıyla mümkün olacaktır. Sertlik, malzemenin daha fazla dış etkene dayanmasına çok büyük rol oynamaktadır.

Dayanıklılık ise, hem sertlik hem de esneklik kavramlarıyla ilişkilendirilebilir. Örnek vermek gerekirse, depreme dayanıklı bir bina, depremin oluşturacağı enerjiyi en iyi şekilde soğurabilen bir binadır. Bunun anlamı, gelecek darbeyi olabildiğince yumuşatmak şeklinde anlaşılabilir. Ahşap yapı grubunun her iki özelliğe de sahip olması, kullanılabilecek en iyi malzeme olduğunun kanıtı olacaktır. Ahşabın bir diğer yararı ise, fiyatı olacaktır. Ahşap fiyatları, diğer yapı malzemelerinden çok daha aşağı seviyededir. Bunu iki sebebi bulunmaktadır. Sebeplerden bir tanesi, genel ekonomi kuralı olarak da bilinen stok fazlalığıdır.

Ağaçlardan elde edilen ahşap, doğada neredeyse sınırsız şekilde bulunmaktadır. Az olan şey değerli olur deyişine göre düşünecek olursak, ahşabın bu denli bol bulunması, fiyatının da aşağı seviyede olmasını açıklamaktadır. Fiyatların düşük olmasının bir diğer sebebi ise, üretiminin oldukça basit olmasıdır. Diğer malzemelerin aksine özel işlem istemeyen ahşap, çok basit bir şekilde üretilebilir. Bu durum da ahşabın gereksiz maliyetlerden uzak olmasını beraberinde getirmektedir. Dolayısıyla bu iki durum, ahşabın fiyatının diğer malzemelerin fiyatından düşük olmasını en net şekilde açıklamaktadır.

Çocuk oyun parkı, ahşap malzemeden yapıldığı takdirde, görüldüğü gibi pek çok yönden avantajlı olacaktır. Bu durumun bilincinde olan ahşap üretim firmaları, pek çok farklı modelde oyun parkı imal etmektedir. Ahşabın ürünlerin çok kısa sürede üretilmesi ve kullanıma hazır hale gelmesi, bir diğer artı olarak görülebilir.

Ahşap firmalarının üretim prensipleri arasında, üretim öncesi hizmetler de bulunmaktadır. Bu hizmetlerden en önemlisi, keşif yapmak olacaktır. Oyun parkını kullanmak istediğiniz bölgenin araştırılması, genel hava koşullarının not edilmesi ve buna bağlı olarak en kaliteli malzemenin seçilmesi, keşif hizmetinin amacıdır. Bu hizmetin sağlayacağı fayda, çok daha uzun ömürlü ürünlerin üretilmesi şeklinde olacaktır. Ahşap ürünlerin uzun süren bir kullanım sağlamasındaki bir diğer püf nokta ise bakımları olacaktır. Düzenli ve kuralına uygun şekilde yapılacak olan bakım, ömürlük bir kullanım sunacaktır. Ahşap ürünlerin bakımı, boyasının yenilenmesi ve vernikleme işlemlerinden ibaret olacaktır.

Görüldüğü gibi ahşap ürünlerin kullanılması, insanlığın ve doğanın yararına olmaktadır. En değerli varlıklarımız olan çocuklarımız için kullanacağımız ürünlerde ahşabın tercih edilmesi, bu noktadan bakıldığında çok daha büyük önem taşımaktadır. Ahşap malzeme üreten firmalar aracılığıyla aradığınız ürünü bulmanız çok kolay olacaktır. Günümüzün en büyük teknolojilerinden biri olan interneti kullanarak, hazır modeller içinden seçim yapabilirsiniz.

Referans olarak gösterilen modelleri inceleyerek daha önce nerelerde kullanıldıklarını görebilir, firmanın ne kadar başarı elde ettiğini inceleyebilirsiniz. Yüzlerce çeşit üründen size en uygun olanı seçebilir ve kısa süre içinde bu ürünü edinebilirsiniz. Siparişinizden itibaren 15 – 20 gün içinde üretilecek olan çocuk parkı, ücretsiz bir şekilde tarafınıza teslim edilecek ve yine montajı ücretsiz olarak yapılacaktır. Biraz daha bütçe ayırarak aklınızda bulunan özel tasarımı yaptırmanız da mümkün olacaktır. Özel üretimde, dilediğiniz modeli, hayalinizde canlandırdığınız şekli hayata geçirmek mümkün olacaktır. Ahşap ürünlerin kullanımı ile önce doğayı daha sonra da bu doğanın geleceği olan çocuklarınızı daha iyi bir yaşam kalitesine kavuşturabilirsiniz.

Bir sonraki ürünümüz olan İstanbul Ahşap Çocuk Parkları “http://istanbulahsap.com.tr/ahsap_cocuk_parklari için linke tıklayınız.Bize Ulaşın


Adres :Barbaros Mahallesi Mor Sümbül Sokak No 25 / A Deluxia Palace Kat 14 Daire 391 Ataşehir / İstanbul


Telefon: 0 532 274 53 48

Email : info@istanbulahsap.com.tr