İstanbul Ahşap > Bungalov Evler

Bungalov Evler

Bungalov Ev modellerinin kaliteli bir işçilikle harmanlanmış üretimi, imalatı ve ekonomik fiyatları ile satışını sıklıkla yaptığımız ev çeşitlerindendir. Yaşam alanları çeşitli Ahşap malzemelerden üretilebilmektedir. Günümüzde betonarme yapılar dört bir yanı sarmışken, insanların daha doğal daha kaliteli ve daha samimi yapılara ihtiyaç duydukları aşikârdır. Beton yığınları arasında sıkışıp kalan ve bundan şikayetçi olan insanlar, kendilerini doğanın kollarına bırakmak ve stresten uzak, huzur içerisinde bir yaşam benimsemek istemektedirler. Söz konusu daha doğal yapılar olunca, beton kullanılarak yapılan yaşam alanları, evler, pek de tercih edilmemektedir ve akla daha doğal, doğayı hissettirecek olan yapı malzemeleri ile yapılmış evler gelmektedir. Doğal yapılar denilince de akla ilk Bungalov Evler,Ahşap Evler veya Kütük Evler kavramı gelir. Özü itibariyle hepsi tamamen ahşap olup Bungalov evler biraz daha fazla tercih edilebilir yapılardır. Nasıl bir yerde ve ne şekilde yaşamak arzusundaysanız hayalinizdeki evi bize tarif etmeniz yeterli olacaktır aslında, biz de sizin istekleriniz doğrultusunda istediğiniz Bungalov Ev modellerinden Bungalov evi size tasarlayıp Bungalov ev fiyat,

Bungalov Ev fiyatları, bungalov ev maliyeti gibi sorularınızın birebir karşılığı olan cevabı veriyoruz. Bungalov ev yapımı tamamen sizin seçtiğiniz özel ahşap çeşidi ya da türü ile bungalov ev planları ve fiyatları oluşturarak bungalov ev malzemelerini birleştirip sizlere özel yaşam alanları sunmaktayız.

Ahşap Ev Uygulamalarımız

İstanbul Ahşap Evler
BE 119
İstanbul Ahşap Evler
BE 121
İstanbul Ahşap Evler
BE 122
İstanbul Ahşap Evler
BE 123
İstanbul Ahşap Evler
BE 125
İstanbul Ahşap Evler
BE 126
İstanbul Ahşap Evler
BE 129
İstanbul Ahşap Evler
BE 130
İstanbul Ahşap Evler
BE 131
İstanbul Ahşap Evler
BE 133
İstanbul Ahşap Evler
BE 134
İstanbul Ahşap Evler
BE 135
İstanbul Ahşap Evler
BE 138
İstanbul Ahşap Evler
BE 140
İstanbul Ahşap Evler
BE 141
İstanbul Ahşap Evler
BE 143

Bungalov evler : de bahsetmiş olduğumuz yapı malzemeleri kullanılarak yapılmakta ve insanlara doğayı, doğanın verdiği huzuru hissettirmekte, yaşatmaktadır. Doğal ortam denildiğinde genelde akla dağ, yeşillik alan ve buna benzer alanlar gelmektedir. İstanbul gibi bir metropolde genelde ahşap yapılara da fazla rastlanmamakta, maliyeti ve kullanımı daha pratik görünen betonarme yapılar dikkat çekmektedir. Oysaki trafiğiyle, yaşam şartlarının zorluğuyla dikkat çeken bu metropolde, insanların daha huzurlu yaşayabileceği, bir nebze olsun stresten uzak kalabilecekleri tek ortam olan evlerinde dahi huzur bulamıyor olmaları, genel olarak bir kaos ortamının doğmasına, mutsuz insanlar topluluğu görmemize sebep olmaktadır. Kalabalık bir şehirde yaşamanın vermiş olduğu zorluklar, zamanlar insanların üzerinde ruhsal açıdan ciddi anlamda sorunlar yaşanmasına neden olmaktadır. Bu noktada devreye daha kaliteli bir yaşam sunabilecek olan yapı malzemeleri ile oluşturulmuş evler gelmektedir. Kaliteli malzeme ile yapılmış, kaliteli ruh sağlığına kavuşturacak olan evler, insanların en rahat hissedeceği ortamlarda yani evlerinde mutlu hissetmelerine olanak sağlayacaktır.

Bu kadar rahat bir ortam sağlayacağından bahsettiğimiz bungalov evlerin teknik ayrıntılarından da biraz bahsedebiliriz. Bungalov evlerin yapımında öncelikle kurutulmuş ve gerekli bakımları yapılmış ahşap malzemenin kullanıldığını ve bu ahşap malzemenin çeşitli işlemlerden geçirilerek en kaliteli ve en kullanışlı hale getirildikten sonra kullanım için hazır hale geldiğini söyleyebiliriz. Genelde ahşap malzeme üzerine çalışan bungalov ev firmaları, yurt dışından ya da Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden ithal edilen kurutulmuş çamları kullanmaktadırlar. Ahşap malzeme kullanılarak yapılan bungalov evlerde, evin her bir bölmesi farklı malzeme kullanılarak, özenle seçilmiş kaliteli ürünler ile yapılmaktadır. Tavanı, ıslanabilecek zeminleri, duvarları, yer zemini, çatısı, verandası, kapıları, pencereleri, yalıtımı ve ev için kullanılması gereken her malzemenin yapısı, bungalov evlere uygun malzeme kullanılarak hazırlanmaktadır.

Öncelikle evin içerisinde kullanılan malzemelerden bahsedecek olursak, bungalov evlerin kapıları, bungalov evi yapan firmalara gelen talepler üzerinden değerlendirilmektedir. Ahşap kapılar kullanılabildiği gibi, Amerikan kapı, çelik kapı gibi yapı malzemeleri de kullanılabilmektedir. Ahşap ev "http://istanbulahsap.com.tr/ahsap_evler"  ısı yalıtımının da düşünülmesi, pencereler konusunda daha hassas davranılması gerektiğini göstermektedir. Genelde ısı yalıtımını sağlayan pimapen kullanılarak pencere yapılmakta ancak pimapene ahşap görünümü kazandırılarak, yapının bir bütün olarak göze hitap etmesi sağlanmaktadır.

Bungalov evlerin genel yalıtımında ısıcam adı verilen süngerimsi yapıdaki ısı yalıtım malzemeleri sıklıkla kullanılmaktadır. Ahşap yapılar genelde betonarme yapılara göre daha çabuk ısınmakta ve daha çabuk soğumaktadır. Bu nedenle özellikle kış şartları göz önünde bulundurularak, ısı yalıtımına özen gösterilmektedir. Duvarların yapımında kurumsal firmalar ahşap karkas adı verilen malzeme kullanmaktadırlar. Bu malzeme sayesinde duvarlar hem daha şık görünmekte hem de ısının dengede kalmasını sağlamaktadır. Ahşap yapılar, suyun emilimine daha yatkın oldukları için ıslak olabilecek zeminlerde genelde fayans kullanılmaktadır.

Günümüzde fayans malzemeleri oldukça çeşitli olduğu için, ahşap görünüme herhangi bir olumsuz algı oluşturulmasına da engel olmakta ve ahşap zeminle uyum sağlayabilecek fayans türleri kullanılmaktadır. Genel itibari ile ahşap görünümünde su çekmeyen fayanslar, bungalov evlerin genel dekorasyonuna uyum sağlamaktadırlar. Ahşap malzeme kullanılarak inşa edilen bungalov evlerde dış cephe için de ayrı malzemeler kullanılmaktadır. Bunun nedeni dış cepheyi daha korunaklı ve şık hale getirebilmektir. Dış cephede hava koşulları da göz önünde bulundurularak, yıpranmayı önleyecek olan koruyucu boyalar kullanılmaktadır. Koruyucu ahşap boyaların en önemli özelliği ise dekoratif yapıya asla zarar vermemeleri ve görüntü itibariyle yapıyı tam anlamıyla tamamlamalarıdır.

Bungalov ev örnekleri genelde büyük şehirlerde karşımıza çok fazla çıkmamaktadır. Bunun sebebi bungalov evlerin tercih edilmemesi değil, insanlara tek tercih seçeneği yani betonarme yapıların sunulmasıdır. Bu sebeple de yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi daha çok dinlenme alanlarında yani doğal ortamlarda bungalov evler tercih edilmektedir. Yapı malzemesi, kullanım ve görüntü açısından insanların gönlünde yer eden bu evlerin aslında çok farklı modelleri bulunmaktadır. Bungalov ev modellerine göz attığımızda daha çok müstakil yapıda olduklarını görebiliriz. Her insanın hayatında, bahçeli müstakil bir ev hayali vardır. Bungalov evler de tam olarak bu hayalin tamamlayıcısı niteliğindedirler.

Tek katlı olarak karşımıza çıkan bu yapı türü, isteğe bağlı olarak dublex ya da triplex olarak da inşa edilebilmektedirler. Aynı şekilde bungalov ev firmaları, isteğe bağlı olarak evin kaç odalı olacağını da belirlemekte ve ona göre inşa etmektedirler. 1+0 evlerden 10 odalı veya daha fazla oda sayısı olan evlere kadar, pek çok farklı seçenek karşımıza çıkmaktadır. Bungalov ev yapımında tercih edilecek olan firmanın referanslarının bulunması da oldukça önemlidir.

Günümüzde para kazanmak ne denli zor ise, paramızı harcayacak doğru yeri bulmak da bir o kadar önemlidir. Firmaların yapmış olduğu evler, onların bir nevi referanslarıdır. Bu nedenle firmaya giden müşteriler, öncelikle tatmin edici örnekler görmeli ve ona göre karar verebilmelidirler. Bu ihtişamlı yapıların farklı kullanım alanları da bulunmaktadır. İnsanlar genelde bungalov evleri, genel yaşam alanı olarak kullanmaktadır. Ancak bunun dışında bekçi kulübeleri, oyun parkları, köpek kulübeleri gibi yapılar da ahşap malzeme kullanılarak yapılabilmekte ve bunlara da bungalov evler denilebilmektedir.

Genel yargı ise bungalov evlerin yalnızca ev olarak kullanıldığıdır. Oysaki bu yargı kısmen doğru, kısmen de yanlıştır. Yapıların büyüklüğüne göre fiyatları da çeşitlilik göstermektedir. Tek bir odadan oluşan bir bungalov ev inşa etmek istiyorsanız, gözden çıkaracağınız meblağ çok da büyük olmayacaktır. Aynı şekilde daha geniş, büyük bir ailenin barınabileceği bir ev inşa etmek istiyorsanız, bu noktada kesenin ağzını biraz daha açmanız gerekecektir. Bütçenizin yeterli olmadığı durumlarda, taksitli ev alımı da mümkün olmaktadır. Bungalov evlerin yapımında rol alan şirketler, taksit imkanı sunmakta ve bu da işinizi kolaylaştırmakta, hayalinizdeki bungalov eve kavuşmanızı kolaylaştırmaktadır.

Bungalov ev satın almak yerine, çeşitli bölgelerde bulunan yapıları kiralamanız da mümkün olmaktadır. Ülkemizin doğal güzelliklerinin bulunduğu pek çok farklı bölgede bungalov evler inşa edilmiş ve turistik olarak kullanıma da açılmıştır. İstanbul’da Şile, Ağva, Trabzon yaylaları, Antalya’nın bazı bölgeleri, bungalov evlere sıklıkla rastlayacağınız bölgeler içerisinde yer almaktadır. Gideceğiniz bölgenin konumuna göre kiralama fiyatları değişim göstermektedir. Ancak bu güzel yapıların kısa süre de olsa tadına varmak, bütçenizi çok fazla yormayacaktır. İsterseniz kendinize taşıma sistemli bungalov ev de inşa ettirebilirsiniz. Evinizi raylı sisteme oturtarak gittiğiniz bölgelerde bu keyifli yapının tadına varabilirsiniz. Bungalov ev modellerini inceleyerek, bu güzel yolculuğa ilk adımınızı atabilir ve huzurlu bir yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz.

Bir sonraki ürünümüz olan İstanbul Kütük Evler “https://istanbulahsap.com.tr/kutuk_evler için linke tıklayınız.Bize Ulaşın


Adres :Barbaros Mahallesi Mor Sümbül Sokak No 25 / A Deluxia Palace Kat 14 Daire 391 Ataşehir / İstanbul


Telefon: 0 532 274 53 48

Email : info@istanbulahsap.com.tr