İstanbul Ahşap > Ahşap Taksi Durakları

Ahşap Taksi Durakları

Ahşap Taksi Durakları
ATD 25
Ahşap Taksi Durakları
ATD 26
Ahşap Taksi Durakları
ATD 28
Ahşap Taksi Durakları
ATD 29
Ahşap Taksi Durakları
ATD 30
Ahşap Taksi Durakları
ATD 31
Ahşap Taksi Durakları
ATD 32
Ahşap Taksi Durakları
ATD 33
Ahşap Taksi Durakları
ATD 34
Ahşap Taksi Durakları
ATD 35
Ahşap Taksi Durakları
ATD 36
Fotoğrafları Büyütmek İçin Lütfen Üzerine Tıklayınız.

İnsanlar yaşamları boyunca birbirilerine hizmet ederler. Bu hizmet, kötü anlamda kullanılan bir hizmet değildir. Bazı insanların ihtiyacı olan bazı şeyler, diğer insanlar tarafından karşılanmaktadır. Bunun karşılığında da hizmet gören insanlar diğer insanların bazı ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Örnek vermek gerekirse, fırına gidip ekmek satın aldığınızda, sizin beslenme ihtiyacını karşılanmış olacaktır. Bunun karşılığında fırıncıya vereceğiniz para da diğer ihtiyaçları için fırıncıya destek olacaktır. İlk çağlarda çok farklı şekilde gerçekleşen bu sistem, günümüzde bambaşka bir hale bürünmüş bulunmaktadır.

Hizmet sektöründen bahsettiğimizde, ulaşım bu konuda büyük bir yer kaplamaktadır. İnsanların özellikle büyük şehirlerde ulaşımının ana elemanlarından biri olan taksiler, belli bir ücret karşılığında sizi bir yere götürme prensibine dayanmaktadır. Belli bir bölgede hizmet veren taksi durakları, birkaç kişinin bir araya gelmesi ile oluşturulmaktadır. Taksilerin genel mantığı, insanların gitmek istedikleri yere daha konforlu ve daha hızlı bir şekilde ulaşmalarıdır. Bunu sağlamak için direksiyon sallayan taksiciler, haftanın 7 günü ve günde 24 saat çalışmaktadır. Nöbetleşe çalışan taksicilerin bekleme yeri olan taksi durakları, farklı malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Genel olarak prefabrik yapılardan yapılan taksi durakları, plastik malzemenin kullanılmasıyla birlikte pek sağlıklı bir ortam oluşturmaz. Günümüzde popülerlik kazanmakta olan ahşap taksi durakları, taksicilerin çok daha huzurlu ve sağlıklı bir ortamda barınmasını beraberinde getirmektedir.

Ahşap taksi durakları, isminden de anlaşılacağı üzere ahşap malzemeden imal edilmektedir. Durumun bu şekilde olmasının pek çok faydası vardır. Ahşap, ağaçların kesilmesiyle elde edilen bir yapı malzemesidir. Ağaçların doğada çok fazla bulunması ve ahşap üretiminde fazla karışık bir işlem olmaması, bu denli tercih edilmesinin sebeplerinden biridir. Aynı zamanda bu denli fazla bulunması, ahşabın diğer yapı malzemelerine oranla çok daha uygun fiyatta olmasını da beraberinde getirmektedir.

Ahşap Taksi Durakları  fiyatları, özellikle plastik ve metal malzemeler düşünüldüğünde çok daha uygun seviyelerde olacaktır. Ağaçların doğada bol bulunması, ahşap üretiminde bazı dezavantajları da gün yüzüne çıkarabilir. Ahşap üretimi için ağaçların bilinçsiz bir şekilde kesilmesi, doğayı çok büyük bir zarara uğratacaktır. Ağaçların bizim için oksijen deposu olması, yaşamın devamlılığı için çok büyük bir gerekliliktir. Bu oksijen kaynağının insanlar tarafından yok edilmesi, insanlığın da yok olması anlamına gelecektir. Ahşap üretiminde ağaçların kullanılması, belli başlı bazı kurallar çerçevesinde olmalıdır. Bu kurallardan en önemlisi, yaşlı ağaçların kesilmesi olacaktır. Ağaçların yaşlanması, oksijen üretemez hale gelmeleri anlamına gelmektedir. Bu durumda bizim gibi karbondioksit salmaya başlarlar. Küresel ısınmayı da beraberinde getirecek olan karbondioksit, yine doğanın dengesini bozacaktır. Yaşlı ağaçların ahşap üretiminde kullanılması, doğal dengeyi korumak adına da büyük bir adım olacaktır.

Taksi duraklarının ahşap malzemeden üretilmesi, yalıtım ve sağlık açısından çok büyük bir yarar sağlayacaktır. Ahşabın doğal bir malzeme olması, onu en sağlıklı yapı malzemesi haline getirmektedir. İnsan anatomisine ve metabolizmasına en uygun malzeme olarak bilinen ahşap, kimyasal maddelerin kullanımı sonucu ortaya çıkabilecek bazı hastalıkların önlenmesine büyük rol oynar. Sağlıklı bir yapı malzemesi olması, ahşabı insanların huzur ve mutluluk kaynağı haline de getirmektedir.

Hayatın yoğunluğu ve şehirlerin kalabalığı, insanları strese sevk etmektedir. Stresin yol açabileceği hastalıklar arasında, maalesef kanser gibi ölümcül hastalıklar da bulunmaktadır. Ahşap özellikleri sayesinde, stresin yoğunluğunu azaltmak mümkün olacaktır. Doğayla iç içe hissi veren ahşap, aynı zamanda insanları sakinleştiren bir yapıya da sahiptir. Bu yapı sayesinde insanların yaşam kalitesinin artması mümkün olacaktır. Yalıtım konusuna gelecek olursak, ahşabın doğal bir yalıtım özelliği bulunmaktadır. Kaliteli şekilde üretilen ahşap yapılar, yazın serin ve kışın sıcak tutacak seviyede olacaktır.

Ahşabın bir diğer artı özelliği, diğer yapı malzemelerine oranla çok daha fazla dayanıklılık sağlamasıdır. Çok uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bir yapı sunan ahşap, bu özelliği kazanması için düzenli olarak bakımdan geçmek zorundadır. En kaliteli ahşaptan üretilen yapılar, düzenli bakımları yapıldığı takdirde ömürlük kullanım sunacaktır.

Dayanıklılık ve sağlamlık konusunda aklımıza gelen ilk olumsuzluk, maalesef ki deprem olacaktır. Ülkemizin deprem kuşağında bulunması, yüzyıllar boyunca can ve mal kaybının oluşmasını beraberinde getirmiştir. Depremde en önemli nokta, malzemenin sertliğinden çok esnekliği olacaktır. Esnek bir malzeme sarsıntılara ve darbelere, diğer malzemelere oranla çok daha fazla dayanacaktır. Ahşabın bu özelliklerin tümünü taşıması, onu en değerli malzemeler kategorisine sokmaktadır.

Sertlik ise sağlamlığı beraberinde getirecektir. Güçlü bir malzeme olarak karşımıza çıkan ahşap, tüm bu artı özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Bir diğer avantaja bakacak olursak, doğa olayları ve hava koşullarına karşı dayanım karşımıza çıkacaktır. Ahşabın bu noktada yine zirve yaptığını söyleyebiliriz. Kaliteli bir şekilde üretilmiş olan ahşap bir yapı, yağmur, kar, güneş ışınları ve benzeri dış etkenlere karşı büyük bir dayanım sağlayacaktır. Ahşap malzeme yerine metal veya plastik malzeme kullanılması, dayanıklılığı azaltacaktır. Özellikle plastik malzemenin güneş ışınları altında kolay bozulması mümkündür. Plastiğin ısıya ve ışınlara karşı dayanımı düşüktür. Bu durum, plastik maddenin bileşenlerine ayrılmasıyla son bulabilir. Bu da en büyük belalardan biri olan kanserojen maddelerin açığa çıkmasını sağlar. İnsanların sağlığını olumsuz yönde etkiler ve hatta ölümlere bile sebep olabilir.

Ahşap taksi durakları, yukarıda sayılan tüm bu nedenlerden dolayı diğer yapı ürünlerinde çok daha güvenli olacaktır. Emek karşılığı para kazanan insanlar olan taksiciler, barınma ihtiyacını çok daha sağlıklı ve çok daha güvenli bir ortamda karşılamayı hak etmektedir. Ahşap Taksi Durakları  üretimi yapan firmalar, kataloglarında bulunan pek çok çeşit ile insanlara hizmet sunmaktadır.

Yapılacak olan taksi durağının seçimi, bazı kriterlere bağlı olacaktır. Bu kriterler, taksi durağının yapılacağı bölge, bölgenin hava koşulları, kaç kişinin ihtiyacının karşılanacağı gibi konulardır. Bu konuların daha sağlıklı bir şekilde araştırılması, ahşap üretim firmaları aracılığıyla karşılanmaktadır. Ücretsiz keşfi hizmeti veren bu firmalar, en uygun malzemenin bulunmasına yardımcı olacaklardır. Keşif sonucunda karar verilen malzeme ve yapı, en kısa sürede üretilecek ve size teslim edilecektir. Ahşabın tüm bu artı özelliklerine ek olarak kolay işlenmesi ve kısa sürede yapıya dönüşmesi, diğer bir avantaj olarak görülmelidir. Seçeceğiniz ürün, 15 – 20 gün içinde üretilecek ve size teslim edilecektir.

Ahşap üretim firmaları, aynı zamanda ücretsiz teslimat ve montaj hizmeti de sunmaktadır. Bu noktada yapmanız gereken tek şey, ne istediğinize karar vermek olacaktır. Hazır modeller arasından seçim yapmak istediğinizde, bu firmaların internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Daha önce yapılan ürünlere bakarak, firmaların ne kadar güvenilir olduğunu da anlayabilirsiniz. Referanslar halinde çalışan bu firmalar, en kaliteli malzemeyi en uygun fiyata sunmaktadır. Hazır modeller arasından istediğinizi bulamamanız durumunda, özel üretim talep edebileceğiniz firmalar da bulunmaktadır. Biraz daha yüksek fiyata mal olacak özel üretimde, aklınızda bulunan ürünü birebir olarak yaptırmanız mümkün olacaktır. Bakımları düzgün bir şekilde yapılan ahşap yapılar, çok uzun yıllar boyunca güvenle size hizmet edecektir. Ahşabın sağlıklı, kaliteli, güvenli, dayanıklı yapısından yararlanmak, her insanın hakkı olduğu gibi bir gereklilik olarak da görülmelidir.

Bir sonraki ürünümüz olan İstanbul Ahşap Çocuk Oyun Parkları “http://istanbulahsap.com.tr/ahsap_cocuk_oyun_parklari için linke tıklayınız.Bize Ulaşın


Adres :Barbaros Mahallesi Mor Sümbül Sokak No 25 / A Deluxia Palace Kat 14 Daire 391 Ataşehir / İstanbul


Telefon: 0 532 274 53 48

Email : info@istanbulahsap.com.tr