İstanbul Ahşap > Ahşap Saksılar

Ahşap Saksılar

İlk zamanlarda sadece hayatta kalma mücadelesi veren insanlar, günümüzde çok daha farklı amaçlar için yaşamaktadır. Avlamak ve av olmamak için başlayan bu savaş, yavaş yavaş insanların isteklerinin değişmesiyle farklılaşmıştır. Zaman geçtikçe yerleşik hayata geçmeyi isteyen insanlar, farklı malzemeleri kullanarak kendilerine barınaklar yapmışlardır.

Daha sonra çeşitli aletleri kullanmayı öğrenmişler ve bu eşyalarla çok daha renkli bir hayata sahip olmuşlardır. İnsanlar önceleri ne kadar ilkel bir yaşam sürseler de estetik duygusu hep ön plana çıkmaya çalışmıştır. Kendine özen göstermeyle başlayan bu süreç, barınma alanlarını ve çevreleri süslemeyle devam etmiştir. Yerleşik hayata geçen insanlar, zamanla doğayla olan iç içeliği özlemiş ve kendi çevresinde doğal bir ortam yaratma girişimine başlamıştır. Bu estetik duygusu, insanların bahçelerine bakmasını beraberinde getirmiştir. Bahçede yetiştirilen çiçekler, zamanla ev içine de girmeye başlamış ve ilkel olarak saksı denen kavram ortaya çıkmıştır.

Ahşap Saksı Uygulamalarımız

ahşap saksı
SAK 340
ahşap saksı
SAK 341
ahşap saksı
SAK 342
ahşap saksı
SAK 343
ahşap saksı
SAK 344
ahşap saksı
SAK 345
ahşap saksı
SAK 346
ahşap saksı
SAK 347
ahşap saksı
SAK 348
ahşap saksı
SAK 349
ahşap saksı
SAK 350
ahşap saksı
SAK 351
ahşap saksı
SAK 352
ahşap saksı
SAK 353
ahşap saksı
SAK 354
ahşap saksı
SAK 355
ahşap saksı
SAK 356
ahşap saksı
SAK 358
ahşap saksı
SAK 360
ahşap saksı
SAK 361
ahşap saksı
SAK 362
ahşap saksı
SAK 363
ahşap saksı
SAK 364
ahşap saksı
SAK 365
ahşap saksı
SAK 366
ahşap saksı
SAK 367
ahşap saksı
SAK 368
ahşap saksı
SAK 369
ahşap saksı
SAK 370
ahşap saksı
SAK 371
ahşap saksı
SAK 372
ahşap saksı
SAK 373
ahşap saksı
SAK 374
ahşap saksı
SAK 375
ahşap saksı
SAK 376
ahşap saksı
SAK 377
ahşap saksı
SAK 378
ahşap saksı
SAK 379
ahşap saksı
SAK 380
ahşap saksı
SAK 381
ahşap saksı
SAK 382
ahşap saksı
SAK 383
ahşap saksı
SAK 384
ahşap saksı
SAK 385
ahşap saksı
SAK 386
ahşap saksı
SAK 387
ahşap saksı
SAK 388
ahşap saksı
SAK 389
ahşap saksı
SAK 390
ahşap saksı
SAK 391
ahşap saksı
SAK 392
ahşap saksı
SAK 393
ahşap saksı
SAK 394
ahşap saksı
SAK 395
ahşap saksı
SAK 396
ahşap saksı
SAK 397
ahşap saksı
SAK 398
ahşap saksı
SAK 399
ahşap saksı
SAK 400
ahşap saksı
SAK 401
Fotoğrafları Büyütmek İçin Lütfen Üzerine Tıklayınız.

Saksı, çiçek ve bitkileri küçük bir bahçe ortamı yaratarak yetiştirmeye yarayan eşyayı tanımlamaktadır. Çiçek ve bitki yetiştiriciliği için kullanılan saksılar, günümüzde pek çok farklı malzemeden üretilmektedir. En sık görülen malzemeler arasında, plastik ve ahşap bulunmaktadır. Plastik saksıların uzun süre kullanımının ardından, günümüzde ahşabın önemi daha fazla kavranmış bulunmaktadır. Doğal bir malzeme olan ahşap, bitkilerin daha sağlıklı yetişmesi için önem teşkil etmektedir.

Ahşap, tarih öncesi dönemlerden bu yana insanlar için yapı malzemesi olarak hizmet vermektedir. Hatta insanların ilk kullandığı yapı malzemesi olarak nitelendirilebilecek ahşap, zamanla teknolojik gelişmelerin ışığında önemi yitirmiştir. İnsanların metal ve diğer malzemeleri keşfetmesiyle birlikte yavaş yavaş ahşabın değeri düşmüştür. Günümüzde ise ahşabın önemi tekrar gün yüzüne çıkmış bulunmaktadır. Ahşabın tekrar değer kazanmasında, bu malzemenin ne kadar doğal ve kaliteli olduğu gerçeği etkili olmuştur. Ahşap özellikleri, pek çok yönden diğer malzemelerden daha üstündür.

Örnek vermek gerekirse, sağlık konusunu en başa koyabiliriz. Ahşabın sağlıklı bir malzeme olması, doğadan gelmesiyle bağdaştırılabilir. Ağaçlardan elde edilen ahşap, kimyasal işlem görmeden malzeme halini almaktadır. Bu durumda, insanlar için zararlı hiçbir yanının olmadığını söyleyebilir. Diğer yandan, uzmanların araştırmalarına göre ahşap, insan metabolizmasına uyum sağlayan bir malzemedir. Bunun anlamı, fiziksel olarak zararının olmamasının yanında ruhsal olarak da insanları rahatlatması ve mutlu etmesidir. Doğanın sunmuş olduğu doğal bir malzeme olmasını, bu durumun nedeni olarak söyleyebiliriz.

Ahşabın diğer bir artı özelliği, çok ekonomik olmasıdır. Bunun sebebi de bir önceki örnekte olduğu gibi doğadan gelmesi ve işlem görmemesidir. Ahşabın ağaçlardan elde edildiğini söylemiştik. Bunun anlamı, doğada neredeyse sınırsız sayıda bulunan ağaçlardan ahşap üretilebilmesidir. Ayrıca işlem görmemesi, herhangi bir masraf oluşmamasını ve fiyatının da ucuz olmasını açıklar. Ahşap Saksı fiyatları, diğer malzemelere oranla oldukça düşüktür.

Ağaçların bol bulunması ve bunların ahşap potansiyeli sayılması, bilinçsiz kişiler düşünüldüğünde büyük bir problem yaratabilir. Ağaçların bilinçsiz olarak kesilmesi, doğanın dengesini bozacaktır. Bunun sebebi, ağaçların oksijen kaynağımız olmasıdır. Oksijen depomuz olan ağaçlar, yaşamlarının çok büyük bölümünde karbondioksiti oksijen dönüştürür. Yaşlı ağaçlarda oksijen üretimi durur. Ahşap üretiminde yaşlı ağaçların kullanılması, oksijen üretimine herhangi bir zarar vermeyecektir. Ahşap üretimi için yaşlı ağaçların kullanılması, aynı zamanda sağlamlık açısından da büyük bir artı yaratacaktır. Ağaçların yaş olmaması, sertliği artıracak ve ahşabın malzeme olarak daha kaliteli bir hal almasına yardım edecektir.

Ahşabın artı özelliklerine bir tane daha ekleme yapacak olursak, sağlam ve dayanıklı bir malzeme olmasını gösterebiliriz. Ahşabın hem sert hem de esnek yapısı, darbe savuşturmada çok büyük bir etken olacaktır. Ahşabın dayanımının iyi derecede olması, özellikle ülkemiz gibi deprem bölgesinde olan ülkeler için büyük bir avantaj yaratacaktır. Çökme riskinin daha az olduğu ahşap yapıların kullanılması, insanların can ve mal güvenliklerini korumada büyük bir rol oynayacaktır.

En kaliteli malzeme olarak düşünebileceğimiz ahşap, katmanlı yapı halinde kullanıldığında yangına karşı da büyük bir direnç gösterecektir. Çelik ve beton malzemeden yapılan yapıların yangın tehlikesiyle karşı karşıya kalması ve olası bir yangında çökme tehlikesi yaşaması, yaklaşık olarak 20 – 30 dakika kadar sürmektedir. Bu süre, insanların canını veya malını kurtarmak için yeterli olmayabilir. Katmanlı ahşap yapıların yangın esnasında çökme seviyesine gelmesi, 1 buçuk saat kadar sürecektir. Bu süre, insanların hem can hem de mal güvenliklerini korumak için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Ahşap üretimi, İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de büyük firmalar tarafından gerçekleştirilmektedir. Ahşap ürünler arasında büyük bir yere sahip olan ahşap saksılar, pek çok farklı modelle bu firmaların kataloglarında bulunmaktadır. Klasik saksıarla arasından dilediğiniz boyutta seçim yapmanız mümkün olacaktır. Ahşap saksı kullanımının bitkileriniz ve sizin için büyük bir avantaj oluşturacağından emin olabilirsiniz. Hava almayan plastik saksılarda yetişen bitkiler, daha solgun ve daha sağlıksız olacaktır. Ahşap saksılarda yetişen bitkiler ise, hem dışarıdan hava alacak hem de daha organik bir ortamda yetişme şansı yakalayacaktır. Klasik saksılardan farklı modern ve dekoratif saksılar da bulunmaktadır.

Estetiğe önem verenler için özel tasarlanan bazı modeller, özel tasarım yapan firmaların ürün yelpazesini süslemektedir. Son zamanlarda çok popüler olan asimetrik Ahşap saksı modelleri, hem bitkileriniz için en uygun seçenek olan ahşap saksıyı size sunacak hem de evinize mükemmel bir estetik hava katacaktır. Bu modellerden farklı olarak, kütük saksı modellerinden birini de tercih edebilirsiniz. Alışılmışın dışında bir tasarım olarak karşımıza çıkan kütük saksı modelleri, ağaç kütüğünün belli boyutlarda kesilip oyulmasıyla oluşturulmaktadır. Kullanacağınız ortama göre değişen boyutlarda üretilen bu modeller, doğallık ve estetiği bir potada eritmek isteyen insanlar için en iyi seçenekler olacaktır. Ev içinde kullanacağınız modellerden farklı olarak dış mekanda kullanabileceğiniz farklı boyda ve türde ahşap saksı modelleri de bulunmaktadır.

Yapı ve dekorasyon ürünlerinde ahşap malzemenin kullanılması, insanlar ve çevre açısından çok büyük önem arz etmektedir. Doğanın dengesinin korunması ve insanların daha doğal bir ortamda yaşamasını beraberinde getiren ahşap ürünler, aynı zamanda çok iyi bir dekorasyon malzemesi olarak da kullanılabilir. Sağlık açısından kullanımının çok önemli olması, insanların daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olmalarını sağlayacaktır.

Ahşap  Saksı firmaları aracılığıyla satın alabileceğiniz ürünler, eviniz veya çevreniz için en iyi seçenekler olacaktır. İnternet üzerinde yapacağınız basit bir aramayla, firmaların referans ürünlerine ulaşabilir ve firmaların kalitesi hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Sizler için en uygun seçenekleri üreten bu firmalar, alanında uzman elemanlarla birlikte profesyonel bir şekilde çalışmaktadır.

Üretimden önce ücretsiz olarak keşif hizmeti sunan bu firmalar, üretilecek olan ürünün bölgeye veya evinize uygun olmasını garanti edecektir. Diğer malzemelerin aksine üretiminin çok kısa sürmesi de ahşabın avantajları arasında yer almaktadır. Büyük ürünlerde bile 15 gün içinde üretip teslim eden firmalar, aynı zamanda montaj hizmetini de ücretsiz bir şekilde vermektedir. Ahşap ürünlerin kullanımı ile çok daha sağlıklı, çok daha güvenli ve çok daha doğal bir yaşam tarzına sahip olmanız mümkün olacaktır.

Bir sonraki ürünümüz olan İstanbul Ahşap Çöp Kutuları “http://istanbulahsap.com.tr/ahsap_cop_kutulari için linke tıklayınız.Bize Ulaşın


Adres :Barbaros Mahallesi Mor Sümbül Sokak No 25 / A Deluxia Palace Kat 14 Daire 391 Ataşehir / İstanbul


Telefon: 0 532 274 53 48

Email : info@istanbulahsap.com.tr