İstanbul Ahşap > Ahşap Köprüler

Ahşap Köprüler

Ahşap Köprü imalatı müessesemizde yapılan köprü tasarımı, projelendirmesi, fiyatlarının oluşturulmasında ve ahşap Ahşap Köprü imalatı konusunda iddialıyız ve bugüne kadar yaptığımız birçok Ahşap köprü ve Ahşap Köprüler bunun kanıtıdır. Ahşap Köprü Modelleri bugün gittiğimiz birçok gerek mesken gerekse bir çok ticari alanda gerek görsellik ve doğallığın göstergesi gerekse işlevsellik anlamında birçok yerde kullanılmaktadır. Ahşap Köprüler çeşitli Ahşap köprü modelleri gelen talepler ve istekler doğrultusunda oluşturulup siz müşterilerimize Ahşap Köprü Fiyatları hesaplanıp sunulmaktadır. Tahtadan köprü yapımı diye de söylenebilir aslında, ahşap çok geniş bir kapıdır her yerde her sektörde hayatımızı kolaylaştıran ve doğallığıyla hayatımıza farklı pencereden bakmamızı sağlayan birçok ürün tasarımı imalatı ve kullanımı için doğanın bize sunduğu belki de en güzel değerdir.

Ahşap Köprüler Uygulamalarımız

ahşap köprü
KA 635
ahşap köprü
KA 636
ahşap köprü
KA 637
ahşap köprü
KA 638
ahşap köprü
KA 639
ahşap köprü
KA 640
ahşap köprü
KA 641
ahşap köprü
KA 642
ahşap köprü
KA 643
ahşap köprü
KA 644
ahşap köprü
KA 645
ahşap köprü
KA 646
ahşap köprü
KA 647
ahşap köprü
KA 648
ahşap köprü
KA 649
ahşap köprü
KA 650
ahşap köprü
KA 651
ahşap köprü
KA 652
ahşap köprü
KA 653
ahşap köprü
KA 654
ahşap köprü
KA 655
ahşap köprü
KA 656
ahşap köprü
KA 657
ahşap köprü
KA 658
ahşap köprü
KA 659
ahşap köprü
KA 660
ahşap köprü
KA 661
ahşap köprü
KA 662
ahşap köprü
KA 663
ahşap köprü
KA 664
ahşap köprü
KA 665
ahşap köprü
KA 666
ahşap köprü
KA 667
ahşap köprü
KA 668
ahşap köprü
KA 669
ahşap köprü
KA 670
ahşap köprü
KA 671
ahşap köprü
KA 672
ahşap köprü
KA 673
ahşap köprü
KA 674
ahşap köprü
KA 675
ahşap köprü
KA 676
ahşap köprü
KA 677
ahşap köprü
KA 678
ahşap köprü
KA 679
ahşap köprü
KA 680
ahşap köprü
KA 681
ahşap köprü
KA 682
ahşap köprü
KA 683
ahşap köprü
KA 684
ahşap köprü
KA 685
ahşap köprü
KA 686
ahşap köprü
KA 687
ahşap köprü
KA 688
ahşap köprü
KA 689
ahşap köprü
KA 690
ahşap köprü
KA 691
ahşap köprü
KA 692
ahşap köprü
KA 693
ahşap köprü
KA 694
ahşap köprü
KA 695
ahşap köprü
KA 696
ahşap köprü
KA 697
ahşap köprü
KA 698
Fotoğrafları Büyütmek İçin Lütfen Üzerine Tıklayınız.

Yapı ve inşaat denince akla gelen pek çok şey bulunmaktadır. Müstakil ev, apartman, villa, kulübe, kamelya, baraka, kulübe, konteyner gibi daha pek çok örnek verilebilir. Bu yapı grubuna, insanın aklına hemen gelmeyecek olan köprüleri de eklememiz mümkün olacaktır. Tarihte ilk olarak dere veya ırmaktan karşıya geçmek için kullanıldığı tahmin edilen köprüler, günümüzde de aynı görevi layıkıyla yerine getirmektedir.

Teknolojinin gelişmesi, çok daha kaliteli malzemelerin kullanılması, köprülerin günümüzde çok daha uzun mesafeler için de kullanılmasını olanaklı kılmıştır. Dar bir dere boğazından karşıya geçiş için kullanılan köprü, günümüzde iki denizi birbirinden ayıran boğazı geçmek için kullanılabilmektedir. Bir tarafta ağaç kütüklerinden yapılmış ilkel bir köprü dururken, diğer tarafta çelik ve beton malzemelerden oluşturulmuş devasa bir boğaz köprüsü görülmektedir. Ağaç kütüklerinin kullanılması ile ortaya çıkan ahşap köprüler, günümüzde aynı mantıkla fakat farklı şekilde üretilmektedir.

Ahşabın yapı malzemesi olarak kullanılması, yukarıdaki örnekte de görüldüğü gibi insan tarihinin başlangıcına kadar dayanmaktadır. Günümüzde hala kullanılıyor olması ise, ahşabın ne kadar kaliteli bir malzeme olduğunu kanıtlar niteliktedir. Doğanın sunmuş olduğu bir malzeme çeşidi olan ahşap, bilindiği gibi ağaçlardan elde edilmektedir. Ahşabın yapıda kullanılması, ağaçların belli başlı bazı işlemlerden geçmesini gerektirmektedir.

Ahşap yapı üretiminde kullanılacak olan ağaçların iyi bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir. Üretilecek olan ürünün nerede kullanılacağı, hangi amaçla kullanılacağı ve ne kadar süre boyunca faal kalacağı, ağaç seçiminde büyük rol oynayacak etkenler arasındadır. Tüm bu ön hazırlıkların tamamlanmasının ardından ağaç seçimi yapılabilir. Seçilen ağacın ahşap olmak üzere hazırlanması da en az bir önceki aşama kadar önemli olacaktır. Doğal dengenin korunması ve doğaya zarar verilmemesi adına seçilen ağaçların belli dönemlerde kesilmesi gerekecektir. Seçilen ağaçların ömürlerini tamamlamasına yakın bir zaman belirlenir. Bu sayede, oksijen kaynağımız olan genç ağaçlar korunacaktır. Ahşap üretimi, ömürlerini tamamlamaya yakın olan ağaçların, özellikle kış sezonunda kesilmesiyle başlamış olacaktır. Daha sağlam ve üretimi daha kolay bir ahşap elde etmek için ağacın kış döneminde kesilmesi çok önemlidir.

Ahşap üretiminde dikkat edilmesi gereken noktalara göz attıktan sonra, ahşabın neden bu kadar önemli olduğunu kavramak yararlı olacaktır. Ahşap yapı ürünü, her şeyden önce estetik olarak istenen her şeyi sağlamaktadır. Parklar, bahçeler, size özel arazi, kamu arazisi veya istediğiniz herhangi bir yere yaptırabileceğiniz ahşap köprü ile çok daha şık bir görünüm yakalamanız mümkün olacaktır. Unutulmamalıdır ki doğa, her zaman en kaliteli ve en şık malzemeyi size verecektir. Bu yüzden, doğanın sunmuş olduğu ahşap, beton veya çelik ürünlere oranla çok daha zevkli bir seçim olacaktır. Ahşap kullanmanın bir diğer avantajı, olabildiğince sağlam ve dayanıklı bir malzeme olmasıdır.

Ahşabın dayanıklı ve sağlam olması, yapıların doğal olaylar karşısında direnme kuvvetini artıracaktır. Büyük felaketler, doğal afetler, güneşin, yağışın etkisi ve bunun gibi pek çok dış etken, yapının özelliklerine zarar verir. Bu zararı en aza indirgemek ve ürününüzü çok uzun yıllar boyunca güvenle kullanmak için ahşap malzeme tercih edebilirsiniz. Çelikten ve betondan kat kat daha güçlü olan ahşap sayesinde, ülkemizin en büyük problemlerinden biri olan deprem sorunu da sizin için bir problem olmaktan çıkacaktır. Ahşap ürünlerin en önemli artılarından biri de sağlıklı ürünler olmalarıdır. Günümüz yaşam koşullarında, hayat yoğunluğunda stres, insanların en büyük belalarından biridir. Buna neden olan etkenlerden bir tanesi de insanların beton yığınlar içinde yaşamasıdır.

Ahşap yapı ürünlerinin kullanılması, stres kaynaklı sorunların pek çoğuna olumlu etkide bulunacaktır. Ruh sağlığının korunması, fiziksel sağlığın korunması kadar önemlidir. Bunun bilincinde olan uzmanlar, olabildiğince stresten uzak kalınmasını öğütlemektedir. Yaşam kalitesinin artırılması, doğayla iç içe yaşamak veya doğayla iç içe yaşıyormuş hissini yaşamak, stres yönetimi konusunda çok faydalı adımlar olacaktır. Ahşap özellikleri, bu noktada büyük bir yardımcı olarak görülebilir.

Diğer bir avantaja değinecek olursak, karşımıza ekonomik konular çıkacaktır. Uzun yıllar boyunca çalışan insanlar, belli şeyleri elde etmek için para biriktirir. Bu birikimlerin hayalleri karşılaması ise çoğu zaman pek mümkün olmaz. Bir ev almak, bir araba almak, bahçeli bir villaya sahip olmak gibi istekler, genellikle bir hayalden öteye geçemez. Bu hayali gerçekleştirmeye daha yakın olmak için doğru ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Ahşap fiyatları, bu noktada devreye girerek insanlara istediği fırsatı sunmaktadır. Doğadan elde edilen ahşap, ekstra masraf gerektirmeyecektir. Bu durum ise, ahşaptan yapılan yapı ürünlerinin üretiminin de ucuz olmasını beraberinde getirecektir.

Tüm bu avantajların ışığında, ahşap köprü kullanımı çok daha uygun bir seçenek olacaktır. Kullanım yerine ve kullanım ömrüne bağı olarak üretilen ahşap köprüler, uzman firmalar tarafından çok kısa süre içinde imal edilmektedir. 2 haftadan 2 aya kadar değişen üretim sürecinde, bulunduğunuz yerde keşif yapılması, size en uygun ürünün seçilmesi ve ürünün üretilip teslim edilmesi bulunmaktadır. Montajlanmasının ardından hemen kullanıma başlayabilirsiniz. İsteğinize göre, üzeri kapalı veya açık şekilde üretim yapılabilmektedir. Aynı şekilde, kenar korumalıklarının olup olmaması, yine sizin isteğinize göre şekillenecektir. Fiyatlandırma, istediğiniz ürüne göre ve mekanda yapılacak olan keşfe göre verilecektir. Bunun sebebi ise, yukarıda belirtildiği gibi ahşap köprü üretiminde kullanılacak olan malzemenin, bulunduğunuz bölgeye göre seçilmesinin gerekliliğinden gelmektedir.

Ahşap ürünlerin insanların hayatına etkisi, görüldüğü gibi çok fazladır. Hem fiziksel hem de ruhsal olarak daha kaliteli bir yaşam sürmenize yardımcı olacak olan ahşap ürünler, doğanın bize bahşettiği en kaliteli malzemeler arasında yer almaktadır. Doğanın sunmuş olduğu bu hediyeyi doğru bir şekilde kullanmak ise, doğanın devamlılığını sağlamak adına çok önemlidir. Ahşap kullanımının insan metabolizmasına olan etkisi ise, önce kendinizin daha sonra da ailenizin daha sağlıklı bir yaşam sürmesini garanti edecek niteliktedir. Metabolizmaya en uygun yapı malzemesi olarak bilinen ahşap, şaşırtıcı olarak tüm bu artı özelliklerine ek, çok daha uygun fiyata mal olmaktadır.

Referanslar ile çalışan ahşap yapı ürünleri firmalarından birini seçmek için internet kanalını kullanabilirsiniz. Daha önce yapılan çalışmalar, firmaların güvenilirliğini artırmaktadır. Siz de size en uygun olan ürünü seçmek için onlarca seçeneğe göz atabilir, zevkinize ve ihtiyacınıza en uygun olan çözümü bulabilirsiniz. Ahşap ürünlerin kullanımının her geçen gün artması, hem insan hem de doğa adına sevindirici bir gelişmedir. Çok daha sağlıklı, çok daha huzurlu ve çok daha stressiz bir hayat sürmek, yaşam kalitenizi artırmak için daha fazla ahşap yapı ürünü kullanmaya dikkat etmelisiniz. Bu sayede, doğal dengenin korunmasını da sağlamış olacaksınız.

Bir sonraki ürünümüz olan İstanbul Ahşap Konteyner “https://istanbulahsap.com.tr/ahsap_konteyner için linke tıklayınız.Bize Ulaşın


Adres :Barbaros Mahallesi Mor Sümbül Sokak No 25 / A Deluxia Palace Kat 14 Daire 391 Ataşehir / İstanbul


Telefon: 0 532 274 53 48

Email : info@istanbulahsap.com.tr