İstanbul Ahşap > Ahşap Konteyner

Ahşap Konteyner

Ahşap konteyner tasarımı, imalatı ve üretimi yapıyoruz. Fiyat ve kalite politikamızla mutlaka tanışın. Web sayfamızdaki Ahşap konteyner modellerini inceleyebilir, Malzeme kalitesine göre fiyat teklifi alabilirsiniz.

Barınma kavramı, çoğu insan için başını sokacağı bir evi çağrıştırmaktadır. Eski çağlara bakıldığında bu kavramın bu şekilde tanınması gayet doğaldır. Fakat günümüzde, bundan çok daha karmaşık bir yapıya sahiptir.

Çeşitli insan topluluklarının çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak, barınma kavramının içine doğrudan girmektedir. Herkesin bildiği anlamıyla insanların yalnız veya aileleriyle birlikte yaşadıkları yapılar, barınma kavramını yansıtmaktadır. Bununla beraber, bir yatılı okul veya bir yurt da barınma kavramını yansıtacaktır.

Tüm bunlardan farklı olarak, bir gece bekçisinin kaldığı yer veya taksicilerin yuvası olarak bilinen küçük kulübeler de barınma olarak adlandırılabilir. Ek olarak, işçilerin veya diğer çalışanların barınma olarak kullandığı konteynerlerden de bahsedilebilir. Uzun lafın kısası, bu noktadan bakıldığında, insanlar pek çok farklı konumlarda barınma ihtiyacı hissederler. Bu yüzden barınma, insanların en temel ihtiyaçları arasında bulunmaktadır. Bu ihtiyacın karşılanması, hayatta karşılaştığımız pek çok şeyden daha önemli olacaktır.

Barınma ihtiyacının karşılanması, kimi zaman şahıslar kimi zaman da iş arkadaşları veya patronlar tarafından yapılmaktadır. Özellikle şantiyelerde kullanılacak olan konteynerler, pek çok açıdan avantaj sağlayacak özelliklere sahip olmak zorundadır. Bu avantajlar arasında, yalıtımı, kullanım kolaylığı, sağlıklı olması ve ekonomik olması gibi pek çok kriter bulunmaktadır. Bu kriterlerin tümünü sağlamak ve doğru konteyneri elde etmek için malzeme seçimine çok dikkat etmek gerekmektedir.

Ahşap konteyner, yukarıda sayılan tüm maddeleri eksiksiz olarak karşılamaktadır. Hem kaliteli hem pratik hem de ekonomik olan bu ürünler, ihtiyaç sahipleri için en büyük yardımı sağlayacaktır. Ahşap malzemelerin artı yönlerine baktığımızda, doğanın ne kadar cömert bir verici olduğunu daha iyi anlıyoruz. İnsanların üretimi olan beton veya çeliğin aksine ahşap, çok daha sağlıklı, çok daha güvenli ve çok daha estetik çözümler sunmaktadır.

Ahşabın en belirgin artılarından bir tanesi, güvenli ve sağlıklı bir malzeme olmasıdır. Bunu açıklayacak olursak, insanların daha kaliteli bir yaşama sahip olmalarını örnek verebiliriz. Ahşap malzemeler, beton veya çelik yapılara oranla çok daha fazla darbeye dayanır. Olası bir depremde, istenmeyen kazada veya bundan farklı pek çok olumsuz durumda, size güvenli bir sığınma ortamı sunacaktır.

İşin sağlık boyutuna geldiğimizde ise, ahşabın doğadan geldiğini unutmamak gerekecektir. Doğanın sağlamış olduğu doğal bir malzeme olan ahşap, insan sağlığına zararlı herhangi bir durum yaratmayacaktır. Bunun aksine, yapının çok daha havadar ve sağlıklı bir ortama sahip olmasını garanti edecektir. Yangın durumunda ise, ahşap bir yapı diğer yapı türlerine oranla daha fazla dayanacaktır. Garip gibi görünen bu durum, bilim adamları tarafından da onaylanmaktadır. Çelik bir yapının yangından dolayı çökmesi, yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir. Ahşap yapının yangını iç noktalara taşıması ve çökme durumunun ortaya çıkması ise, ortalama 90 dakika sürecektir.

Bunun anlamı, kaçmak veya değerli şeyleri kurtarmak için çok daha fazla zamana sahip olduğunuzdur. Ahşap konteynerler düşünüldüğünde, şantiyeler ve iş yerleri için ne kadar uygun olduğu anlaşılacaktır. Diğer bir artı özelliğe bakacak olursak, ekonomik konular karşımıza çıkacaktır. Daha önce de belirttiğimiz gibi ahşap, doğadan gelen doğal bir malzemedir. Yani üretilmesi için çok karışık işlemlerden geçmesi veya bir şeylerle karıştırılması gerekmez. Bunun anlamı ise, daha ucuza mal edileceği ve buna bağlı olarak daha ucuza satılacağıdır. Ahşap konteynerler, diğer yapı malzemeleri kullanılarak yapılacak olan konteynerlerden çok daha uygun fiyata gelecektir. İş yerleri ve şantiyeler, bu duruma oldukça sevinecek yerlerdir.

Tüm bu ahşap özellikleri, iş yerlerinin ve şantiyelerin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılamak için yeterli olacaktır. Söz konusu ahşap konteyner olunca, sadece iş yerleriyle sınırlı konuşmak hatalı olacaktır. Üretilecek olan bu ürünler, okullardan yemekhanelere, portatif ibadethanelerden soyunma kabinlerine kadar aklınıza gelebilecek her yerde kullanılabilecektir. Üretilmesi oldukça basit olan ahşap konteynerler, dayanım süresi olarak da insanları tatmin etmeyi başarmaktadır. Çürüme ve bozulmalara karşı en az 10 yıl dayanım sağlayan bu yapılar, kısa süreli şantiye işlerinin yanında, uzun süreli kullanıma da uygun görünmektedir.

Ahşap üretim firmaları, işlerini titizlikle ve büyük bir disiplinle yapmaktadır. Bunun anlamı, elinize geçecek olan ürün birinci sınıf kalitede olacaktır. Üretim ve sonrasındaki tüm aşamalarda yanınızda olacak olan bu firmalar, en kaliteli hizmeti almanıza yardımcı olacaktır. Ahşap konteyner ihtiyacınızı karşılama adına başvurduğunuz bu firmalarda, her şeyden önce keşif hizmeti verilmektedir. Kullanacağınız alana ve zevkinize göre şekillenecek olan konteynerler, uzman elemanların bulunduğunuz yere keşif yapmasıyla ortaya çıkmaya başlayacaktır.

Kullanım yerinde keşif yapılması, hava koşulları, diğer dış etkenler gibi olumsuz durumları göz önünde bulundurmayı amaçlamaktadır. Bu amacın hizmet ettiği nokta ise, ürününüzün yapılacağı doğru malzemeyi seçme konusunda olacaktır. Sadece sonbahar ve kış aylarında ve yalnızca son dönemlerine yakın olan ağaçların kullanılmasıyla yapılacak olan konteynerler, doğanın bilinçsiz bir şekilde bozulmasını da engelleyecektir. Doğru malzemenin belirlenmesi ve buna uygun olarak ağaçların seçilmesinden sonra, isteklerinize ve kullanım şekline bağlı olarak üretim şeması oluşturulacaktır.

Ahşap firmaları tarafından profesyonel bir şekilde üretilecek olan konteynerler, yine bulunduğunuz noktaya kadar teslim edilecektir. Montaj hizmeti de veren bu firmalar, konteynerinizin kullanıma hazır hale getirilmesini sağlayacaktır. Size kalan ise, nerede ne yapacağınıza karar vermek ve konteynerinizi kullanmaya başlamak olacaktır. Tüm bu noktalarda titizlikle çalışacak olan ahşap firması, size en kaliteli malzemeden yapılan en kaliteli ürünü sunmayı garanti edecektir.

Ahşap konteynerlerin kullanım alanlarını yukarıda sıralamıştık. Ahşap fiyatları, çeşitlerine göre değişmektedir. Kullanım alanlarının ve kullanım sürelerinin farklı olması, beraberinde farklı malzeme kullanımını ve elbette ki farklı fiyatları getirecektir. Bir bölgede geçici olarak iş yapacak olan şirketler ve şantiyeler için üretilecek olan konteynerlerin onlarca yıl kullanılması söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle, kullanım zamanına bağlı kalarak seçilecek olan malzemeler, çok daha uygun fiyatlara gelecektir. Uzun süreli kullanım için üretilecek olan ahşap konteynerler ise, biraz daha yüksek bir fiyata mal olacaktır. Yine de diğer yapı ürünlerine oranla kıyaslama yapıldığında, ahşap ürünlerin her zaman çok daha ekonomik seçenekler olacağı görülmektedir.

Görüldüğü gibi ekonomik olarak insanların yüzünü güldüren ahşap yapılar, diğer özellikleri ile de bu etkiyi yaratmaktadır. Doğanın bize sunmuş olduğu nimetler arasında en önemli yere sahip olan ağaçlar, yaşadıkları süre boyunca insanlığın devamını sağlayacak olan oksijeni üretmektedir. İnsanların karınlarını doyuracak olan meyveleri vermektedir. Ömürlerini tamamladıklarında veya tamamlamaya yakın olduklarında ise, insanların barınma ihtiyaçlarını karşılayacak olan ahşabı sağlamaktadır. Her yönden büyük avantajlar sağlayan ahşap ürünler, sağlıklı bir yaşam sürmenin anahtarları arasında bulunmaktadır.

Doğal yapı elemanları arasında bir numaralı yere sahip olan ahşap, sağlık ve ekonomikliğin yanı sıra, güvenlik ve sağlamlık konusunda da insanların içini rahatlatmaktadır. En kaliteli malzemeden kaliteli değerler veren ahşap sayesinde, uzun yıllar boyunca veya işiniz sürdüğü sürece güvenli, sağlıklı ve kaliteli barınmayı elde edeceksiniz. Ahşap üretim firmaları ise, size bunu sağlamak için en uygun ortamı sunmaktadır. İster hazır modeller arasından seçiminizi yaparak isterseniz de özel üretim tercih ederek ahşap ürünlere sahip olabileceksiniz.

Bir sonraki ürünümüz olan İstanbul Ahşap Duşakabin “http://istanbulahsap.com.tr/ahsap_dusakabin için linke tıklayınız.Bize Ulaşın


Adres :Yeni Çamlıca Mahallesi Dursunbey Caddesi no:74/A Ataşehir / İSTANBUL
Telefon: 0 216 408 22 44

Telefon: 0 532 274 53 48

Email : info@istanbulahsap.com.tr