İstanbul Ahşap > Ahşap Kent Mobilyaları

Ahşap Kent Mobilyaları

Günümüzde insanlar, hayatın yoğunluğundan şikayet etmektedir. Yoğun çalışma saatleri, giderek kalabalıklaşan şehirlerin beraberinde getirdiği trafik sorunları, bunlara bağlı olarak insanların tahammül sınırlarının düşmesi, stres denen olguyu yaratmaktadır. Stres, hem fiziksel hem de ruhsal olarak insanları çöküşe sürükleyecek bir hastalıktır. Çağın hastalığı olarak da bilinen stres, fiziksel olarak pek çok hastalığın habercisidir. Mide problemlerinden kansere kadar pek çok kötü durumda stresin parmağı bulunmaktadır. Bundan çok daha vahim olarak stres, insanların ruh sağlığını dahi yitirmesine sebep olabilmektedir. Stresle başa çıkmanın en güzel yolu ise, strese kaynak olan durum ve kişilerden olabildiğince uzak durmaktır. Bunu başarmak, günlük hayatın yoğunluğunda pek mümkün olmaz. Büyük şehirlerde yaşayan insanların stresten arınmak için yaptıkları en güzel etkinlik, boş zamanlarını şehrin sakin ve doğayla bütünleşmiş noktalarında geçirmektir. Parklar, bahçeler, kültür ve sanat kurumları, bu noktada insanların en büyük yardımcısı olmaktadır. Bu tür yerlerde kullanılan kent mobilyaları, insanların rahatlama sürecine katkıda bulunur. Tabi bu katkı, kent mobilyalarında kullanılan malzemelerin cinsine göre artmakta veya azalmaktadır. Parklarda karşımıza çıkan oyuncaklar, dinlenme yerleri, piknik alanları, yürüyüş parkurları ve çeşitli estetik öğeler, kent mobilyalarının kapsamına girmektedir. Bu öğelerin kalitesinin artması, insanların yaşam kalitesinin artmasına destek olacaktır. Bu nedenle kent mobilyaları, genel olarak Ahşap malzemelerden imal edilmektedir. Bunun sebebi, ahşabın ne kadar kaliteli ve ne kadar uygun bir malzeme çeşidi olduğunda gizlidir.

Ahşap, doğanın sunmuş olduğu tamamen doğal bir yapı malzemesidir. İnsanların Ahşapla olan münasebeti, tarih öncesi dönemlere dayanmaktadır. Avcılıkta, toplayıcılıkta, tarımda ahşabı kullanan insanlar, günümüzde yapı sektöründe ahşabın önemini kavramış bulunmaktadır. Ahşap malzemenin en büyük artısı, doğadan gelen bir malzeme olmasıdır. İnsan metabolizmasına ve yaşam biçimine uygunluğu bu şekilde açıklanabilir. Hem fiziksel hem de ruhsal olarak insanlara fayda sağlayan Ahşap, daha kaliteli bir yaşam sürmemize de yardımcı olacaktır. Ahşabın insan anatomisine olan uygunluğu, diğer yapı malzemelerinin sebep olacağı pek çok hastalığın önüne geçmede büyük bir etkendir. Doğada bulunan ağaçlardan elde edilen Ahşap, çok fazla işlem görmeden yapı malzemesine dönüştürülmektedir. Bu durum, laboratuvar ortamında kimyasallarla üretilen diğer malzemeler karşısında çok büyük bir avantaj yaratmaktadır. Kaliteli olarak nitelendirebileceğimiz Ahşap, aynı zamanda doğayla iç içe havası katarak, insanların ruhsal düzenini de sağlamaktadır.

Ahşap malzemenin kent mobilyaları yapımında kullanılması, bundan farklı olarak daha pek çok noktada avantaj sağlayacaktır. Genel olarak açık havada kullanılacak olan bu eşyaların hava şartlarından, olumsuz etkenlerden korunması, yine Ahşap sayesinde mümkün olacaktır. Örnek verecek olursak, plastik malzemelerin güneş ışınlarına karşı dayanımı oldukça azdır. Çok çabuk bozulabilir ve işlevini yitirebilir. Güneş ışınlarının ve çeşitli hava olaylarının plastik üzerindeki etkisi, sadece bununla da sınırlı değildir. Plastik malzemelerin üretiminde kullanılan çeşitli kimyasallar, güneş ışınlarına maruz kaldığında bozunabilir. Farm değiştiren bu maddeler, insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Çeşitli hastalıklara, hatta kansere bile yol açabilir. Metal malzemelere bakacak olursak, bu malzemeler için de aynı sorunlardan söz edebiliriz. Bundan farklı olarak, metal malzemelerin kolay bir şekilde paslanması da olasıdır. Tüm bu özelliklerinin yanında, ahşabın en kaliteli malzeme olduğunu gösteren daha pek çok etken vardır. Sağlamlık ve güvenilirlik, bu özellikler arasında bulunmaktadır. Sağlamlığının bilimsel olarak kanıtlanması, ahşabın daha çok tercih edilmesine yardımcı olmaktadır. Darbelere ve doğal olaylara karşı daha dayanıklı olması, ahşabın doğal özellikleri arasında yer almaktadır. Dayanıklılık ve bileşenleri düşünüldüğünde Ahşap, çok uzun bir kullanım ömrü de sunmaktadır. Doğru bakımlar uygulandığı takdirde, Ahşap kent mobilyalarının uzun yıllar boyunca hizmet vermesi mümkün olacaktır.

Kent mobilyaları, Ahşap malzemeler kullanıldığında pek çok avantaj sağlayacaktır. Yukarıda bahsettiğimiz bu avantajları sağlayan Ahşap, doğadan elde edilmektedir. Ahşabın doğadan elde edilmesi, bilinçsiz bir şekilde yapıldığında zararlı olacaktır. Ağaçlarda elde edilen Ahşap, ağaçların kesilmesi şeklinde üretilir. Bu durumda bazı noktalarda çok dikkatli olunmalıdır. Oksijen kaynaklarımız olan ağaçların bilinçsiz bir şekilde yok edilmesi, küresel ısınma tehdidiyle karşı karşıya kalmamız anlamına gelir. Belli başlı bazı kurallara uyulduğunda, ağaçların Ahşap olarak kullanılması yararlı bile olacaktır. Ömürlerini tamamlamak üzere olan ağaçların tercih edilmesi ve yerlerine genç fidanların dikilmesi, doğal dengenin korunmasında büyük bir adım olacaktır. İşlerinde profesyonel olan Ahşap firmaları, bu altın kurala uymaktadır. Kesilecek olan ağaçların ömürlerini tamamlamaya yakın olması, doğanın korunmasının yanı sıra üretilecek olan Ahşap için de iyi bir durum yaratacaktır. Ahşabın kuru ve sert olması, üretilecek olan malzemenin kalitesini de artıracaktır. Yaşlı ağaçlardan Ahşap elde edilmesi, bu özelliklerin sağlanması için çok önemlidir. Ahşabın ağaçtan elde edilmesinden sonra üretim çok kısa bir süre içinde tamamlanacaktır.

Üretim yapan firmaların belli başlı bazı prensipleri bulunmaktadır. Kullanılacak olan kent mobilyalarının daha kaliteli bir şekilde imal edilmesi, bu prensipler ışığında mümkün olacaktır. İlk olarak üretilecek olan malzemenin kullanılacağı yer hakkında keşif yapılmalıdır. Keşif yapılması, o bölgede bulunan doğanın belirlenmesi, hava koşullarının göz önünde bulundurulması anlamına gelecektir. Bunun anlamı ise, üretilecek olan malzemenin çok daha kaliteli hale gelmesi olacaktır. Üretimin yapılması ve tamamlanması, diğer yapı malzemeleri türünden farklı olarak çok daha kısa süre içinde gerçekleşecektir. Ahşap ürünlerin kullanılmasının nedenlerinden biri de bu olacaktır. Yapılacak olan malzemenin belirlenmesi, yapılacak olan yerin araştırılması ve buna göre üretim yapılması, en doğru yöntem olacaktır.

Ahşap ürünlerin bu alanda kullanılmasındaki en büyük etkenlerden bir diğeri de ekonomik yapı olacaktır. Ahşap yapı malzemesi, doğadan direk olarak elde edildiği için diğer malzemelere oranla çok daha uygun fiyatlara gelmektedir. Hayat pahalılığında insanların lehine olan bu durum, aynı zamanda kamusal alanlarda kullanılacak olan ürünlerin de uygun fiyata imal edilmesini beraberinde getirecektir. Devlet bütçesine çok büyük yük olmayacağından dolayı, çok daha fazla yerde çok daha fazla seçenekle Ahşap ürünler bulunabilecektir. Bu noktada karşımıza çıkan sosyal projelerden bir tanesi, sokak hayvanları için yapılacak olan yuvaları, mama ve su kaplarını içerecektir. Bu konuda çeşitli referanslar ile çalışan Ahşap firmaları, insanların ihtiyacı olan ürünleri en kaliteli şekilde üretmektedir.

Ekonomik açıdan çok daha uygun olması, insan ve diğer canlıların sağlıklarına olumsuz herhangi bir etkisinin bulunmaması, doğayla iç içe hava vermesi ve insanların ruhsal sağlıklarına yardımcı olması, dayanıklı ve güçlü bir malzeme olması, çok uzun yıllar boyunca güvenle kullanımının mümkün olması ve buna benzer pek çok avantaj, ahşabın yapı ürünü olarak kullanımında tercih sebebi olmasını sağlamaktadır. Ahşap üretimi yapan firmalardan temin edebileceğiniz kent mobilyaları, pek çok farklı seçenekle müşterilerini beklemektedir. Özellikle teknolojik açıdan çok güçlü bir çağda bulunmamız, internetten araştırma yapılmasını mümkün kılmaktadır. İnternet üzerinden modeller ve fiyatları konusunda araştırmanızı yaparak dilediğiniz ürünü bulabilirsiniz. Hazır modellerin yanı sıra, özel üretim de tercih edebilirsiniz. Hayalinizde canlandırdığınız ürünler, Ahşap firmaları tarafından titizlikle ve profesyonel bir şekilde gerçeğe dönüştürülmektedir.Bize Ulaşın


Adres :Mimar Sinan Mah Kıbrıs Cad No:133/A / Ataşehir / İstanbul
Telefon: 0 216 408 22 44

Telefon: 0 532 274 53 48

Email : info@istanbulahsap.com.tr