İstanbul Ahşap > Ahşap Kapı

Ahşap Kapı

İnsanlık tarihinin başlaması, dünyanın çok daha farklı bir yer haline gelmesine neden olmuştur. Asırlar boyunca bazı temel ihtiyaçların peşinden koşan insanlar bu ihtiyaçlarını, çağın gerektirdiği durumlara göre farklı şekillerde karşılamayı öğrenmiştir.

Ahşap Kapı Uygulamalarımız

Ahşap Kapılar
KA 721
Ahşap Kapılar
KA 722
Ahşap Kapılar
KA 723
Ahşap Kapılar
KA 724
Ahşap Kapılar
KA 725
Ahşap Kapılar
KA 726
Ahşap Kapılar
KA 727
Ahşap Kapılar
KA 728
Ahşap Kapılar
KA 729
Ahşap Kapılar
KA 730
Ahşap Kapılar
KA 731
Ahşap Kapılar
KA 732
Ahşap Kapılar
KA 733
Ahşap Kapılar
KA 734
Ahşap Kapılar
KA 735
Ahşap Kapılar
KA 736
Ahşap Kapılar
KA 737
Ahşap Kapılar
KA 738
Ahşap Kapılar
KA 739

Temel ihtiyaçların karşılanması, insanların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için gerekli olan bir olgudur. Bu temel ihtiyaçların en başında yer alan barınma, nesiller boyunca insanların en büyük problemlerinden biri olmuştur. Başını sokacağı bir kuytu arayan insanlar, zamanla bu ihtiyaçlarını çok daha farklı yollarla gidermeyi öğrenmiştir. Günümüzde, binalar ve çok daha büyük yapılar ile barınma ihtiyacını karşılayan insanlar, bazı sebeplerden dolayı korunmaya da ihtiyaç duymaktadır.

Bina ve diğer yapılarda insanların korunmasını sağlayacak olan en önemli unsur, kapı olacaktır. İnsanlığın temelinde var olan kötü durumlar, güvenli bir barınma ihtiyacını beraberinde getirmiştir. Hırsızlık, gasp, haneye tecavüz gibi istenmeyen sonuçlar doğuracak olan bu durumlar karşısında güvenli bir kapı, evinizi dış etkenlere karşı koruyacaktır.

Kapı seçimi, sadece bu nedenlerden dolayı da yapılmamaktadır. Estetik duyguların ortaya çıkması, insanların daha modern ve daha şık eşyalara sahip olma isteğini de beraberinde getirmektedir. Buna bağlı olarak, gerek evin seçimi, gerek iç ve dış dekorasyonu, insanların zevklerine göre şekillenmektedir. Ahşap kapı, günümüzde pek çok insanın tercih ettiği eşyalar arasında yer almaktadır.

Teknolojinin gelişmesi, çok çeşitli ahşap kapıların üretilmesini olanaklı kılmıştır. Kompozit malzemeler kullanılarak üretilen ahşap kapılar, sanılanın aksine çok büyük bir güvenlik sağlayacaktır. Ahşap kapı üretimi yapan firmalar, insanların ihtiyaçlarına cevap verecek çözümleri sunmaktadır.

Bu ihtiyaçlar arasında en önde yer alanları, güvenlik ve estetik olacaktır. Güvenlik açısından bakacak olduğumuzda, basit anlatımla çok katmanlı yapıdan üretilen kapılar bu ihtiyacı karşılamada fazlasıyla yeterli olacaktır. En basit haliyle pervaz, kasa ve diğer bileşenlerden oluşan kapılar, davetsiz misafirleri uzak tutmak için yeterli olacaktır. Ahşap kapı dendiğinde insanın aklına sadece ahşap kullanılarak üretilen kapılar gelmektedir.

İşin iç yüzüne baktığımızda ise durumun bu şekilde olmadığı görülmektedir. Pervaz ve özellikle çelikten imal edilen kapı kasası, binanın temelini oluşturmak gibi düşünülebilir. Bu sağlam temel üzerine oturtulacak olan ahşap kapı, güvenlik sorununuzu ortadan kaldıracaktır. Kasa ve pervazın içinde oturtulacak olan ahşap kapılar, pek çok farklı katmandan oluşturulmaktadır. Bu sayede darbelere ve çeşitli afetlere karşı da büyük bir avantaj sağlayacaktır. Önyargılara sebep olan ahşap, insanların gözünde dayanıksız bir malzeme olarak gözükmektedir.

Bu konuya açıklık getirecek olursak, ahşabın sanıldığı gibi kötü bir malzeme olmadığını anlamanıza yardımcı olabiliriz. Ağaçtan üretilen ahşabın avantajlarına gelecek olursak, ilk olarak karşımıza doğallık çıkmaktadır. Doğa, her zaman insanlara en kaliteli malzemeleri sunmaktadır. Tabiat, dışarıdan bir etki olmaksızın varlığını sürdürmeyi başarmaktadır. Bu noktada tabiattan ilham alan insanlar, tabiatın sunduğu malzemeleri kullanmayı başarmıştır.

Ağaç, yapısı gereği insanların hem fiziksel hem de ruhsal kalitesini artırmakta büyük bir rol oynamaktadır. Buna bağlı olarak ahşaptan üretilecek olan kapılar, bu etkiyi evinize taşımanıza olanak sağlayacaktır. Ahşap özellikleri arasında, sağlamlık da büyük bir yer bulmaktadır. Çelik ve demir malzemelerden kat kat daha fazla darbe emebilen bu yapılar, doğal veya yapay felaketlerde size en büyük faydayı sağlayacaktır. Ahşap denince akla gelen en büyük soru işaretlerinden biri yangın olacaktır. Ağaçların ne kadar kolay yandığını düşünen insanlar, bu konuya biraz mesafeli yaklaşmaktadır.

Bilimsel çalışmaların ışığında ortaya çıkan gerçek ise, ahşabın diğer malzemelere oranla size daha fazla zaman kazandırdığını kanıtlamaktadır. Beton ve çelik malzemelerden oluşan bir yapı, çok kısa bir sürede tamamen alevlere teslim olacak ve çökme durumları yaşanacaktır. Ahşap malzemelerin kullanıldığı bir yapı ise, alevlerin iç noktalara ulaşmasını çok daha uzun süre önleyecektir. Bir saatten fazla süre sunacağı için, can ve mal kaybını da en aza indirecektir.

Günümüzde insanların en büyük değerlerinden biri olan estetik, yine ahşap yapıların yardımıyla ön plana çıkmaktadır. Çelik ve betonun ne kadar sıradan olduğunu hepimiz biliyoruz. Ahşap yapılar, estetik konusunda insanlara çok daha geniş yelpazede seçenekler sunmaktadır. Ahşap kapı modelleri, insanların zevklerine ve ihtiyaçlarına göre üretilmektedir. Bu konuda çalışan pek çok firma, insanların en kaliteli ürünlere sahip olmasını garanti etmektedir. İhtiyaca ve kullanım alanına göre pek çok farklı model bulunmaktadır.

Kullanım yerine göre en çok tercih edilen klasik modeller, farklı desen ve renk seçenekleri ile insanların beğenisine sunulmaktadır. Evin veya binanın estetik bütünlüğünü tamamlayacak olan kapılar, uzun yıllar güvenle ve keyifle kullanımınızı olanaklı kılacaktır.

Klasik modellerin yanı sıra, farklı kapı çeşitleri de bulunmaktadır. Özellikle dar kullanım alanı bulunan yapılarda tercih edilen özel üretim kapılar, alandan olabildiğince fazla bir şekilde tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bu modellerden ilki, akordeon kapılardır. Stüdyo daire tipindeki yapılarda sıkça tercih edilen akordeon kapılar, açılma ve kapanma konusunda size hiçbir sıkıntı çıkarmayacak şekilde üretilmektedir.

Referanslar ile çalışan ahşap kapı firmaları, size daha pek çok seçenek sunmaktadır. Mucize kapı olarak adlandırılan modeller, akordeon kapı çeşitlerinden hoşlanmayan insanların tercihini oluşturmaktadır. Mucize kapıların özelliği, normal kapı gibi görünmeleri ve açılma kapanma sistemlerinin aynı olmasıdır. Fark yaratan nokta ise, kapının açılış doğrultusunda karşımıza çıkmaktadır. Kasa içinde doğru meyillenerek açılan bu kapılar, yine dar mekanların vazgeçilmezi haline gelmektedir.

Gerek ahşabın yapısı, gerekse kullanım avantajları, insanların bu ürünleri tercih etmesini sağlamaktadır. Ahşap ürünlerin bir diğer artısı ise, insanların bu devirde en çok değer verdiği kavramlardan biri olan ekonomi kavramıyla açıklanabilir. Ahşap kapı fiyatları, çelik konstrüksiyon kapı modellerine oranla daha uygun seviyelerdedir.

Tüm bu avantajlar bir araya geldiğinde, insanların ahşap kapı modellerini tercih etmesi olası bir durum olacaktır. Bu konuda çalışan firmalar, insanlara seçme özgürlüğü de tanımaktadır. Kataloglarda bulunan sayısız ahşap kapı seçenekleri arasından kendi zevkinize ve ihtiyacınıza uygun kapıyı bulmanız mümkün olacaktır.

Her ihtiyaca göre üretilen bu kapılar, evinizin çok daha değerli bir konuma gelmesine yardımcı olacaktır. Hazır modeller arasından aradığınızı daha kolay bulmanız için, çağımızın en büyük icadı olan interneti kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız basit bir arama ile tamamen size özel olacak ürünü bulmanız mümkün olacaktır. Tüm bu artılara rağmen aradığınızı bulamadığınızda ise, yardımınıza özel üretim modelleri koşacaktır. Başta "İstanbul" olmak üzere tüm Türkiye’de bulunan ahşap kapı firmaları, size özel üretim yapmaktadır. Aklınızda bulunan modeli uzmanlara anlatmanız yeterli olacaktır.

Sizin hayal ettiğinizi üretecek olan firmalar, zevkinize tam anlamıyla uyumlu modelleri ortaya çıkaracaktır. İster özel üretim olsun ister hazır model, ahşap kapı ile çok daha sağlıklı ve çok daha güvenli bir ortama kavuşmanız mümkün olacaktır. Yukarıda sayılan tüm bu avantajlar, doğanın sunmuş olduğu ağaç malzemeler ile evinize taşınacaktır. Hem fiziksel hem de ruhsal olarak çok daha sağlıklı bir ürüne kavuşmanız mümkün olacaktır. Bunun yanında, güvenlik ve sağlamlık konusunda da kafanızda hiçbir endişe kalmayacaktır. Ahşap ürünlerin avantajları, insanların çok daha kaliteli bir yaşam sürmesine yardımcı olmaktadır.

Bir sonraki ürünümüz olan İstanbul Ahşap Büfe “http://istanbulahsap.com.tr/ahsap_bufe için linke tıklayınız.Bize Ulaşın


Adres :Yeni Çamlıca Mahallesi Dursunbey Caddesi no:74/A Ataşehir / İSTANBUL
Telefon: 0 216 408 22 44

Telefon: 0 532 274 53 48

Email : info@istanbulahsap.com.tr