İstanbul Ahşap > Ahşap Kameriye

Ahşap Kameriye

Ahşap Kameriye Modelleri, ekonomik fiyatları ve Üretimi konusunda tecrübeli olduğumuzu, imalattan satışa ve montaja hatta satış sonrası desteğe kadar yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz. Ahşap Kameriyeleri bahçenize ve kullanım alanınıza göre projelendirip üretim yapıyoruz. Web sayfamızdaki ahşap kameriye modellerini inceleyebilir, bizden fiat teklifi alabilirsiniz.

Ahşap Kamelya Uygulamalarımız

Ahşap Kameriye
AKY 9875
Ahşap Kameriye
AKY 9876
Ahşap Kameriye
AKY 9877

Dünyanın akciğerleri olarak bilinen ağaçlar ve ormanlar, insanlığın devam edebilmesi için en büyük gerekliliktir. Ağaçların sunmuş olduğu fayda, sadece oksijenle de sınırlı tutulamaz. Ağaçların kullanılması ile ahşap işçiliği gelişmiş olup, insanların pek çok temel gereksinimi bu yollarla karşılanmıştır.

Ahşap gereçler ile günlük hayatını devam ettiren insanlar, ahşap yapılar ile de barınma ihtiyacını gidermektedir. Ağaçların ahşap olarak insanlığa hizmet etmesi, sanıldığının tersine doğanın yok olmasına neden olmaz. Ağacın ne kadar değerli olduğunun bilincine varan insanlar, doğanın korunması konusunda da bilince sahip olacaktır. Barınma ve dekoratif unsurları bir arada toplamayı düşünen insanların tercihi olan kameriyeler, ahşap malzemelerden üretilmektedir. Bahçeli yapıların vazgeçilmez unsurlarından olan kameriyeler, özellikle bahar ve yaz aylarında insanların ihtiyaçlarını gidermektedir.

Ahşap kameriye ürünleri sayesinde, insanların sosyalleşmesi, doğayla iç içe olması ve komşuluk ilişkilerini geliştirmesi mümkün olacaktır. Halk arasında çardak ve kamelya olarak da bilinen kameriyeler, genellikle kare, dikdörtgen veya daha fazla kenarlara sahip çokgenler şeklinde üretilmektedir. Ortasında büyük bir masa ve etrafında oturakları ile insanların bir araya toplanmasına yardımcı olan bu ahşap yapılar, çok soğuk olmayan havalarda koyu sohbetlere ev sahipliği yapmaktadır.

Ahşap kameriye sahibi olmak için iyi bir ahşap firması seçmeniz gerekmektedir. Ağaç işlemek bir sanattır. Bu sanatı doğru uygulayan bir firmayla çalıştığınızda, ömür boyu kullanabileceğiniz, sağlam, güvenli ve sağlıklı bir ürüne sahip olabilirsiniz. Ahşap işlemenin temel kurallarından biri, seçilecek olan ağaçların belirlenmesidir. Her ağaçtan malzeme olmaz. Hatta kimi zaman doğru ağaçtan istenilen sağlamlıkta malzeme de çıkmayabilir. Tüm bu olumsuz durumları yaşamamak için ağacın iyi seçilmesi ve doğru yöntemlerle işlenmesi gerekmektedir.

Son sezonuna girmiş olan ağaçların seçilmesi, hem doğal hayatın korunması hem de yapılacak olan ürünün çok daha sağlam olmasını sağlayacaktır. Son sezonunda belirlenen ağaçların, özellikle sonbahar veya kış aylarında toplanması gerekmektedir. Bunun sebebi ise, ağaçlardan elde edilecek olan kerestelerin kuru ve sağlam olmasını garanti etmek içindir. Yaş ağaçtan yapılacak olan ahşap kameriye, sağlamlık adına eksikler oluşturacaktır. Kaliteli malzeme elde etmek için dikkat edilmesi gereken bu hususlar, insanların çok daha uzun ömürlü bir yapıya sahip olmasını sağlayacaktır. Son sezonuna yaklaşmış olan ağaçların tercih edilmesi ise, doğal dengenin korunması için çok önemlidir

Bilinçsiz ağaç kesilmesi ve ormanların tahrip edilmesi, insanların yaşaması için gerekli olan oksijen üretimine çok büyük zararlar verecektir. Küresel ısınma ve dünyanın dengesinin bozulması, insanlığın yok olmasını beraberinde getirecektir.

Ahşap ürünlerin kullanılmasının pek çok yönden avantajı bulunmaktadır. En kaliteli malzemelerden yapılacak olan ahşap yapılar, sağlam ve uzun ömürlü olacaktır. Ahşap yapıların daha dayanıksız olduğunun düşünülmesi tamamen yanlıştır. Doğru yöntemlerle üretilmiş ahşap bir yapı, beton veya çelik yapılara oranla çok daha fazla yük kaldırabilecek kapasitede olacaktır. Bu durum, insanların çok daha güvenli bir barınak elde etmelerine yardımcı olacaktır.

Deprem hattında bulunan ülkemizde sağlamlık, hiç olmadığı kadar büyük önem arz etmektedir. Yanlış yapılaşma, sağlamlığı kanıtlanmamış ürünlerin kullanımı ve buna benzer pek çok etken, olası bir depremde çok ciddi can kayıplarının yaşanmasına neden olmaktadır. Çok yüksek olmayan ahşap yapıların kullanılması, bu riski en aza indirmektedir. Ahşap yapıların kullanılmasının bir diğer avantajı ise, insan sağlığına olan etkisidir. Doğadan gelen bir malzeme olan ve doğal yöntemlerle elde edilen ahşap, insanların çok daha sağlıklı bir hayat sürmelerini sağlamaktadır.

Ahşap yapıları tercih eden insanlar, nefesle ilgili sorunların çoğunu yaşamazlar. Bunun en büyük nedeni ise, ahşap yapıların nefes alan özelliğe sahip olmasıdır. Beton bir yapı ve pvc pencerelerin kullanılması, zamanla hava almayan bir ortam oluşturacaktır. Bu da insanların çok daha kalitesiz bir yaşam alanında kalmasına sebep olacaktır. Mikro ölçeklerde oksijen giriş çıkışını sağlayan ahşap yapılar, özellikle astım gibi nefes darlığı sorunu yaşayan insanlar için şiddetle tavsiye edilmektedir.

Sağlık konusunda bir diğer fayda ise, statik elektriklenmedir. Kaliteli malzeme olarak bilinen ahşap, yapılarda kullanıldığında ortam içinde bulunan negatif enerjiyi yok edecektir. Statik elektriklenmeyi ve negatif enerjiyi alan ahşap, çağımızın en büyük problemi olarak karşımıza çıkan stresi azaltmaya ciddi ölçüde yardımcı olacaktır. Ahşap yapıların kullanılması, aynı zamanda insanların bütçelerine de büyük bir katkı sağlayacaktır. Denk koşullarda üretilmiş olan beton yapılara oranla çok daha uygun fiyatlara mal edilen ahşap yapılar, daha fazla insana hitap edecektir.

Ahşap yapılar, günümüzde çok büyük bir problem olarak karşımıza çıkan yalıtım konusunda da doğal bir başarı sağlamaktadır. Hem ısı hem de ses yalıtımında çok başarılı olan ahşaplar, enerji korunumunu doğal olarak sağlamaktadır. Ahşap yapılar içinde büyük bir yer kaplayan ahşap kameriye, bahçelerin vazgeçilmezi olarak görülmektedir. Bu tür yapılara sahip olmak için yapmanız gereken tek şey, iyi bir ahşap firması bulmak olacaktır.

Tüm Türkiye’de giderek yaygınlaşan ahşap yapılar, yukarıda belirtildiği gibi pek çok yönden, diğer yapı türlerine göre avantaj teşkil etmektedir. İşini profesyonel bir şekilde yapan firmalar aracılığıyla, çok kısa sürede çok uzun kullanım ömürlü bir ahşap kameriyeye sahip olabilirsiniz. Giderek betonlaşan dünyada doğaya geri dönüşü temsil eden bu yapılar sayesinde, hem çok daha huzurlu hem de çok daha sağlıklı bir hayat yaşamanız mümkün olacaktır. İstanbul başta olmak üzere her yerde ulaşabileceğiniz ahşap firmaları, sizin ve sevdiklerinizin ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunacaktır.

Ahşap kameriye sahibi olmak için iki yol izleyebilirsiniz. Hazır olarak üretilen pek çok farklı modelden birini seçebilir veya dilediğiniz tasarımı yaptırabilirsiniz. Referanslar aracılığıyla seçebileceğiniz firmalar, hayal ettiğiniz modelleri gerçeğe dönüştürmektedir. Özel üretim olarak adlandırılan bu yöntem ile tamamen sizin kafanızdaki tasarım gerçeğe dönüşecektir. Zevkinize, kişi sayısına, kullanım özelliklerine ve daha pek çok etkene göre üretilecek olan tasarım, sizi tam anlamıyla yansıtacaktır.

Bu sayede ahşap kameriye sahibi olmanın ayrıcalıklarını yaşayabileceksiniz. Hem çok daha uygun bir fiyata kameriye sahibi olacak hem de doğayı hissedebileceksiniz. Sağlık, güvenlik ve sağlamlık açısından kendini kanıtlamış olan ahşap, sizin çok daha kaliteli bir yaşam standardı yakalamanızı da sağlayacaktır. Hazır modeller arasından tercihinizi yapmak isterseniz, internet ortamında basit bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır.

Günümüzün en yararlı icatlarından biri olan interneti kullanarak, en uygun fiyatlı ürünleri bulmanız mümkün olacaktır. Sayısız çeşit arasından seçim yapmanızı kolaylaştıracak olan internet, aradığınız tarzda ürünü bulmanıza büyük katkı sağlayacaktır. Ahşabın doğallığını kullanarak doğayla iç içe yaşıyormuş hissini sağlamanız da mümkün olacaktır. Doğanın insana olan faydaları saymakla bitmez. Bu faydalardan yararlanmak için ise yaptığınız seçimler etkili olacaktır. Beton yapılar yerine ahşap yapıların tercih edilmesi, bu konuda atılacak en basit adım olacaktır.

Bir sonraki ürünümüz olan İstanbul Ahşap Pergole “https://istanbulahsap.com.tr/ahsap_pergole için linke tıklayınız.Bize Ulaşın


Adres :Yeni Çamlıca Mahallesi Dursunbey Caddesi no:74/A Ataşehir / İSTANBUL
Telefon: 0 216 408 22 44

Telefon: 0 532 274 53 48

Email : info@istanbulahsap.com.tr