İstanbul Ahşap > Ahşap Kamelya

Ahşap Kamelya

İstanbul Ahşap olarak; Çok çeşitli Ahşap kamelya Modelleri ile kullanım alanınıza uygun olarak kaliteli bir işçilikle ve optimum maliyetlerle tasarladığımız, Ahşap kamelya fiyatları ile ekonomik ahşap kamelya ihtiyacınıza cevap veriyoruz. Ahşap kamelyalar, Dörtgen, Altıgen veya ihtiyaca göre Sekizgen veya daha fazlası olarak tasarlanabilir. Ahşap kamelya Malzemelerimiz 1. sınıf, kurtlanma, böceklenme ve çürümeye karşı garantili ve dayanıklı Havuz ve fırın emprenyeli sarıçamdır. Ahşap Kamelyalar bahçe tasarımınıza uygun şekilde dilediğiniz renkte ithal dış cephe boya ile renklendirilebilir. Ahşap Kamelyalarımız 10 x 10 veya 20 x 20 Taşıyıcı direklerle, 5 x 7 üst taşıyıcılar ve Shıngel çatı kaplama malzemesi ile donatılır.
Aşağıdaki Güvenli online katalog linkini kullanarak Ahşap kamelya modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Bahar ve yaz aylarının sıcak günlerinde, akşamlarında insanlar temiz havanın tadına doyasıya varmak ve temiz havayı ciğerlerine doyasıya çekmek isterler. Keyifli sohbetlerin en sıcak ortamları, şüphesiz ki havaların insanları rahatlattığı ve dostların bir araya geldiği anlardır. Ve tabii ki dostları bir araya toplayan, dostlukların pekişmesini sağlayan, sıcak yaz günlerinde serin bir nefes almamızı sağlayan, serin bahar akşamlarında sevdiklerimize sarılarak güzel, keyifli anlar geçirmemize olanak tanıyan kamelyaları unutmamak gerekir.

ONLİNE KATALOG İÇİN TIKLAYIN

Ahşap Kamelya Uygulamalarımız

ahşap kamelya
AK 238
ahşap kamelya
AK 240
ahşap kamelya
AK 242
ahşap kamelya
AK 243
ahşap kamelya
AK 245
ahşap kamelya
AK 246
ahşap kamelya
AK 247
ahşap kamelya
AK 248
ahşap kamelya
AK 249
ahşap kamelya
AK 250
ahşap kamelya
AK 251
ahşap kamelya
AK 252
ahşap kamelya
AK 253
ahşap kamelya
AK 254
ahşap kamelya
AK 255
ahşap kamelya
AK 256
ahşap kamelya
AK 257
ahşap kamelya
AK 258
ahşap kamelya
AK 259
ahşap kamelya
AK 260
ahşap kamelya
AK 261
ahşap kamelya
AK 262
ahşap kamelya
AK 263
ahşap kamelya
AK 264
ahşap kamelya
AK 265
ahşap kamelya
AK 266
ahşap kamelya
AK 267
ahşap kamelya
AK 268
ahşap kamelya
AK 269
Fotoğrafları Büyütmek İçin Lütfen Üzerine Tıklayınız.

Ahşap kamelya, aslında manevi açıdan pek çok duyguyu bir araya toplamak için yeterli bir yapıdır. Basit ve yapı itibari ile anlamsız olarak algılanabilecek olan bu yapı, aslında insanların bir nevi buluşma noktası, güzel sohbetlerin tam ortasında yer alan hoş bir yapıdır. Peki ya ahşap kamelya tam anlamıyla açıklamak gerekirse nasıl bir yapıdır? Ahşap kamelyalar, genellikle minimum dört adet ahşap kalasın üzerine bir adet çatı yerleştirilmesiyle oluşturulan yapılardır. İçlerinde oturmak için ahşap masalar, oturaklar bulunmaktadır. Ahşap kamelyalarda farklı modelleri de bulunmaktadır.

Daha kaliteli ve gösterişli olan yapılarda genellikle 4 kalastan fazlası kullanılmakta ve daha sağlam bir iskelet üzerine oturtulmaktadır. Doğal olarak hava koşullarına ve benzer zorlayıcı şartlara da daha dayanıklı olarak üretilmektedir. Bu yapılar pek çok farklı mekanda kullanılabilmektedir. Dekor olarak kullanıldığı gibi, ihtiyaç giderme amaçlı olarak da inşa edilebilmektedir.

Genelde ahşap kamelyaların etrafını saran bir çit bulunmaktadır. Bu çit sayesinde içerisinde bulunan oturak ve masalar da daha korunaklı hale getirilmektedir. Site bahçelerine, güneşin en fazla yaktığı bölgelere, havuz kenarlarına, deniz kenarına, sahillere, piknik alanlarına, ormanlık bölgelere ve daha farklı birçok bölgeye konumlandırılabilen ahşap kamelyalar, insanların özellikle güneşten korunmasına yardımcı olmaktadırlar. Bu yapılar özellikle insanların dinlenmeye ihtiyaç duydukları bölgelerde daha fazla kullanılmaktadır.

Hastanelerin bahçelerinde, müstakil evlerin bahçedeki oturma alanlarında ve buna benzer alanlarda ihtiyaca bağlı olarak kolaylıkla ve kısa süre içerisinde inşa edilebilmektedirler. Büyükşehirlerde, genellikle de sıcak ayların bunaltıcı geçtiği İstanbul gibi metropol şehirlerde, yoğun kalabalık içerisinde bunalan insanlar, belediyelerin yaptırmış olduğu ahşap kamelyalarda kendilerine kısa süreli de olsa dinlenme alanı bulabilmektedirler. Kış aylarında yağmurlu, karlı havalarda da aynı şekilde zorlu hava koşullarından korunmak için sığınak alanı olarak kullanılabilecek olan kamelyalar, bu zorlu hava koşullarına uygun yapı malzemeleri ile üretilmektedirler.

Genellikle insanların kafasında, ahşap malzemelerinin kolay yıpranacağı şeklinde bir yargı bulunmaktadır. Ancak gerek ahşap evler "https://istanbulahsap.com.tr/ahsap_evler", gerekse diğer ahşap yapıların tümünde kullanılan malzemeler itibariyle bu yapılar yıpranmaya karşı duyarlı olarak üretilmektedir. Ortalama bir yıl herhangi bir yıpranmaya uğramaksızın kullanılabilmektedirler. Ahşap kamelyaların bakımı yapıldığında ilk günkü halini alabilmektedir. Ortalama yılda bir kez vernik veya buna benzer koruyu bir madde ile bakımı yapıldığında, ahşap kamelyaların sanıldığının aksine çok uzun ömürlü olacağını söyleyebiliriz.

Ahşap kamelya firmaları, istenilen ölçülerde ve istenilen boyutlarda ahşap kamelya üretmektedirler. Toplu siparişlerde ahşap kamelya fiyatları, tek yapıma göre oldukça uygun, bütçe yakmayan cinstendir. Ancak kişiye özel, bireysel isteklerde de aynı şekilde çok büyük meblağlar ödemeye gerek yoktur. Ahşap kamelyalar, minimum 4 kişilik inşa edilmekte, isteğe bağlı olarak 10-15-20 kişilik de üretilebilmektedir. Daha kalabalık gruplar için de özel üretimler yapılmaktadır. Bu nedenle herkes kendi isteğine göre talepte bulunabilmektedir. Bu tür ürünlerin yapımında kullanılan malzemenin kalitesi ile fiyatı da doğru orantılıdır. Ahşap kamelyalarda genellikle ithal çam ahşabı kullanılmaktadır. Ağaçların rengine göre renk alan ahşap kamelya, isteğe bağlı olarak farklı renklere de boyanabilmektedir. Farklı renklere boyanması durumunda ise herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Ahşap kamelya renkleri  genelde açık kestane, koyu kestane, siyah, beyaz, koyu yeşil gibi renkler en çok tercih edilen renkler arasında bulunurken, bunların arasında en fazla rağbet gören renk ise beyazdır. Şık tasarımlı ahşap kamelyalarda beyaz rengi ortamın dekore edilmesi amaçlı da sıklıkla tercih edilmektedir. Beyaz renginin çabuk kirlenmesi ihtimalini göz önüne getirenler içinse oldukça pratik çözümler bulunmaktadır. Senede bir defa bakımı yapılan ve boyası yenilenen beyaz ahşap kamelyalar, ilk günkü şıklığını koruyacak ve yıl içerisinde almış olduğu dış darbelerin etkisini de yitirecektir.

Ahşap kamelya örnekleri oldukça fazladır. Çeşitli geometrik şekillerde üretilebilen kamelyalar bulunmaktadır. Dörtgen kamelyalar bunların arasında en fazla tercih edilenleridir. Ancak bunun yanı sıra altıgen, sekizgen, kümbet biçiminde veya minare çatılı ahşap kamelya modelleri de bulunmaktadır. Genel olarak bakıldığında tercih edilen ortamın özelliklerine uygun modeller tercih edilmektedir.

Örneğin ormanlardaki piknik alanlarına genelde üçgen çatılı kamelyalar tercih edilmektedir. Dini ibadet yapılan yerlerde ise daha çok minare çatılı ya da kümbet şeklindeki ahşap kamelyalar daha fazla bulunmaktadır. Benzer bir model olan altıgen kamelyalar ise genellikle site bahçelerine inşa edilirken; daha büyük ve geniş kitlelere hitap eden sekizgen gibi kamelyalar da hastane bahçelerine, okul kantinlerine ve buna benzer alanlara konumlandırılmaktadır. Ahşap kamelyaların kullanım amaçları da oldukça çeşitlidir.

Kullanılan yerlerin özelliğine uygun olarak kullanım amacı bulunan ahşap kamelyaların, işlevleri açısından da oldukça kullanışlı olduğunu söylemek mümkündür. Maliyeti düşük olduğu için farklı türlerdeki kurumsal işletmeler, eğitim birimleri, sağlık birimleri, özel firmalar vs. bahçelerine ahşap kamelya temin edebilmektedirler.

Görüntüsü ve kullanımı itibariyle tercih edilme sıklığı oldukça fazla olan bu yapılar, en çok dinlenme alanı olarak kullanılmaktadır. Mola saatlerinde çalışanların rahat bir nefes alması için oldukça ideal alanlardır. Bunun yanında çocukların teneffüs saatlerinde beslenmelerini rahatlıkla yapabilmeleri ve açık, temiz hava alabilmeleri için de okul bahçelerinde bu tür yapılara sıklıkla rastlamak mümkündür. Ahşap kamelya malzemeleri incelendiğinde, en kaliteli malzemelerin kullanıldığı yapıların daha uzun ömürlü kullanıma olanak sağladığı da görülmektedir. Malzemenin kalitesiyle, yapının kullanım ömrü de doğru orantılıdır.

Bu yapıları inşa eden firmalar, kullandıkları malzemelerin tanıtımını da, yapıyı talep eden kişi veya kuruma yapmalıdırlar. Ahşap kamelya yaptırmak isteyen kurum ya da kişiler, internet üzerinden küçük çaplı bir araştırmayla, bu yapılarda kullanılan malzemelerin türlerini, kalitelerini ve fiyatlarını kolaylıkla bulabilir ve karşılaştırma fırsatı yakalayabilirler.

Ahşap kamelya fiyatları, 1000 TL gibi oldukça düşük tutarlardan başlayarak, 50.000 TL gibi yüksek meblağlara da çıkabilmektedir. Bu denli büyük uçurumların olmasının temel sebebi de kullanılan malzemenin kalitesi ve ahşap kamelyanın büyüklüğüdür. Aynı zamanda kamelyaya işlenecek olan ayrıntılar da fiyatı önemli ölçüde etkilemektedir. Tabii ki küçük alanlara yapılacak olan ortalama bir kamelyanın fiyatı sizleri çok fazla yormayacaktır. Büyük meblağlar düşünerek kararlarınızdan caymak yerine, keyif alabileceğiniz, bütçenize uygun, hoş dekoratif yapıya sahip, ortalama kalitede malzeme kullanılan kamelyaları kendi bahçenize, sitenizin bahçesine veya uygun gördüğünüz noktaya kolaylıkla inşa ettirebilirsiniz.

Ahşap kamelya yukarıda da bahsettiğimiz gibi görünenin aksine işlevi oldukça fazla olan bir yapıdır. Gerek sevdiklerinizle hoş vakit geçirmeniz için gerek molalarınızda rahat bir oh çekebilmek için gerek sizleri zorlayan hava koşullarında sığınak alanı olarak kullanabilmek için iş görecek olan, işlevi büyük ancak üretiminde ödemesi oldukça kolay ve kullanışlı yapılardır.

Bir sonraki ürünümüz olan İstanbul Ahşap Kameriye “https://istanbulahsap.com.tr/ahsap_kameriye için linke tıklayınız.Bize Ulaşın


Adres :Yeni Çamlıca Mahallesi Dursunbey Caddesi no:74/A Ataşehir / İSTANBUL
Telefon: 0 216 408 22 44

Telefon: 0 532 274 53 48

Email : info@istanbulahsap.com.tr