İstanbul Ahşap > Ahşap Duşakabin

Ahşap Duşakabin

İnsanların bir şeyler inşa etme ihtiyacı, tarih öncesi çağlara kadar dayanmaktadır. Temel ihtiyaçlardan biri olan barınma ihtiyacı, insanların inşa konusunda kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmuştur.

Öncelikle mağara duvarlarını oyarak ve çeşitli eşyalar yaparak yaşamlarını sürdürmeye çalışan insanlar, günümüzde bu ihtiyaçlarını çok daha farklı şekillerde karşılamaktadır. Barınmak için büyük apartmanlar inşa etmek, villalar yapmak, insanların barınma ihtiyacını karşılamaktadır. Binlerce yıldır farklı şekillerde yapılan bu işlemde değişmeyen tek bir olgu bulunmaktadır.

Ahşap Duşakabin Uygulamalarımız

Ahşap Duşakabin
ADK 315
Ahşap Duşakabin
ADK 316
Ahşap Duşakabin
ADK 317
Ahşap Duşakabin
ADK 318
Ahşap Duşakabin
ADK 319
Ahşap Duşakabin
ADK 320
Ahşap Duşakabin
ADK 321
Ahşap Duşakabin
ADK 322
Ahşap Duşakabin
ADK 323
Ahşap Duşakabin
ADK 324
Ahşap Duşakabin
ADK 325
Ahşap Duşakabin
ADK 326
Ahşap Duşakabin
ADK 327
Ahşap Duşakabin
ADK 328
Ahşap Duşakabin
ADK 329

Kullanılan malzemeler teknolojik gelişmelere göre değişse de binlerce yıldır ahşabın yerini hiçbir şey dolduramamıştır. Bunun tek sebebi ise, ahşabın doğadan gelen bir malzeme olmasıdır. Beton, çelik, demir, tuğla gibi yapı malzemeleri, insanların bazı maddeleri karıştırması ve çeşitli işlemlerden geçme prensibine dayanmaktadır. Ahşap ise, en doğal varlıklardan biri olan ağaçlardan çok basit bir şekilde elde edilmektedir. Bu nedenle, her zaman en çok tercih edilen yapı malzemesi olmaya devam etmektedir.

Ahşap, günümüzde pek çok yerde kullanılabilmektedir. Tüm bir evi ahşaptan yapmak mümkün olduğu gibi kısmi ahşap kullanımı da görülmektedir. Ahşabın bu denli yaygın kullanılmasının başlıca sebeplerine bakacak olursak, sağladığı avantajlarla karşı karşıya kalırız. Ahşabın tercih sebebi olmasının en büyük nedenlerinden biri, ekonomik olarak diğer yapı malzemelerine büyük bir fark atıyor olmasıdır.

Ahşap fiyatları, diğer malzemelerle karşılaştırıldığında çok düşük seviyelerde kalmaktadır. Bunun nedeni ise, yukarıda da belirttiğimiz gibi doğadan direk olarak elde edilebilen bir malzeme olmasıdır. Kimyasallarla karıştırılıp tepkiye girmesi beklenmez, fırınlarda pişirilip farklı bir forma dönüşmesi beklenmez ve en önemlisi, çoğu metallerde olduğu gibi paslanacak veya bozulacak endişesi taşımaz. Tüm bu işlemlerden sıyrılması, ahşabın diğer malzemelere göre çok daha ucuz olmasını beraberinde getirir.

Ekonomik olarak çok ucuz bir malzeme olması, insanların aklında soru işareti yaratabilir. Ahşap özellikleri dolayısıyla çok güçlü bir malzemedir. Ucuz olmasına rağmen, diğer çoğu malzemeden çok daha dayanıklı özelliklere sahiptir. Özellikle gerilim dayanımı ve esnekliği, deprem kuşağında olan ülkemiz için ahşabı ideal hale getirmektedir. Büyük bir depremde yerle bir olan binaları maalesef hepimiz üzülerek görüyoruz. Bu olumsuz durumla karşı karşıya kalmamak için ahşap yapı ürünleri kullanmak gerekmektedir.

Ahşabın bir diğer artı özelliği de yangına karşı çok dayanıklı olmasıdır. Genel inanışa göre ahşabın çok çabuk yanacağı ve hayat riski oluşturacağı bilinir. Bu bilincin aksine ahşap malzeme, çelik ve beton yapılara oranla çok daha uzun sürede alevlere teslim olur. Çelik konstrüksiyon destekli beton bir yapıda yangının yayılması ve binanın çökme tehlikesiyle karşı karşıya kalması, 15 dakika ile yarım saat arasında bir süreye tekamül etmektedir.

Ahşap bir yapıda alevlerin bina içine ulaşması ve binanın çökme tehlikesiyle yüz yüze gelmesi ise, yaklaşık olarak 90 dakika gibi uzun bir süre almaktadır. Bu durumda ahşap yapı, canınızı ve malınızı kurtarmanız için size gereken süreyi fazlasıyla verecektir. Ahşabın tüm bu avantajları bunlarla da sınırlı değildir. Doğal bir malzeme olarak karşımıza çıkan ahşap, aynı zamanda hem doğayı hem de insan sağlığını pek çok yönden korumaya yardımcı olacaktır. Doğal olarak elde edilen ahşap, yapınızın nefes almasına yardımcı olacaktır. Betonlaşmanın getirdiği olumsuzluklar, doğayı kötü yönde etkilemektedir.

Ahşap yapılar, yine bu noktada devreye girerek doğal dengenin korunmasına büyük bir katkı sağlamaktadır. Ahşabın fiziksel olarak insan sağlığına etkisi ise, insan metabolizmasıyla çok uyumlu bir malzeme olmasıyla açıklanabilir. Bunun anlamı, zamanla ortaya çıkabilecek olan bazı hastalıkların önlenmesinde büyük bir etkinliği olduğudur. İnsan sağlığına ruhsal olarak da olumlu etki bırakmaktadır. Doğal bir malzeme olan ahşap, bu doğallığını atmosfer olarak da yansıtmaktadır. Bu durum, insanların çok daha huzurlu, stresten uzak hissetmesine yardımcı olmaktadır. Ahşabın görülen bu avantajları, kullanım alanının da çok fazla olmasını beraberinde getirmektedir. Ahşap malzeme kullanılarak imal edilen ürünlere, son yıllarda sıkça karşımıza çıkan ahşap duşakabin de eklenmiş bulunmaktadır.

Ahşap duşakabin dendiğinde akla tamamen ahşaptan yapılan bir banyo elemanı gelebilir. Daha çok taban elemanlarının ahşaptan yapılması şeklinde açıklarsak daha doğru olacaktır. Ahşabın suyla olan etkileşimi pek iyi değildir. Bu nedenle kafalarda soru işareti bırakabilecek olan ahşap duşakabin kavramı, bazı özel işlemler sayesinde problem olmaktan çıkmaktadır.

Özellikle ahşap malzeme üzerine uygulanacak olan vernik ve boya gibi maddeler, ahşabın sudan olumsuz etkilenmesini çok büyük ölçüde engelleyecektir. Ahşap tabanlı duşakabin üretmedeki temel mantık ise, bu ürünlerin insanların sağlığına daha iyi etkide bulunduğunun düşünülmesidir. Ahşap bir zemine ayak basacak olan insan, negatif enerjisinden çok daha kısa sürede kurtulabilecektir. Bu durum da insanlarda stresin azaltılmasına yardımcı olacaktır. Ahşap duşakabin üreten firmalar, insanların zevklerine ve ihtiyaçlarına yönelik çalışmaktadır. Estetik olarak ihtiyaçları tam anlamıyla karşılayan bu ürünler, her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Duşakabin üretiminde genel olarak kullanılan malzemelerden biri olan plastik, su ve sıcaklık etkisiyle zamanla hoş olmayan sonuçlar doğurabilir. Plastiğin içinde bulunan bazı maddeler, insan sağlığına uzun süreli kötü etki bırakabilir. Bu durumun da önüne geçmeyi başaran ahşap duşakabinler, çok daha sağlıklı bir ortamda duş almanızı garanti edecektir.

İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde başta olmak üzere tüm Türkiye’de bulunan ahşap firmaları, son yıllarda geliştirilen ahşap duşakabin konusunda size yardımcı olacaktır. Bu firmalardan biriyle çalışmak istediğinizde, internet üzerinden basit bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Firmayla irtibata geçtiğinizde satın alma süreciniz başlamış olacaktır. Firma yetkilileri tarafından evinize veya bulunduğunuz mekana yapılacak olan ziyaret, ahşap duşakabin ihtiyacınız için keşif yapılmasını sağlayacaktır.

Bu keşif sonucunda, evinize en uygun duşakabin modelini belirlemeniz çok daha kolay olacaktır. Sektörün gelişmesi ve teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, ahşap duşakabin modelleri de büyük değişimler göstermektedir. Evinizin konumuna ve iç hacminin genişliğine göre değişen modeller, zevkinize en uygun seçeneği bulmanızı daha kolay hale getirecektir. Son yıllarda moda olan estetik geometrik şekiller, göz zevkinize tam olarak hitap edecektir. Tüm bu özellikleri ve fiyatlandırmasıyla insanların gözdesi olan ahşap yapı elemanları, hem sağlığınız hem de estetik zevkiniz için çok uygun çözümler sunmaktadır.

İnsanlığın devamı için gerekli  olan doğal denge, doğal malzemelerin kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte güvende olacaktır. İnsanların yapay malzemelere çok fazla itibar etmesi, zamanla önce doğanın daha sonra da insanlığın yok olmasını beraberinde getirecektir. Ahşap malzemeler ve yapı ürünleri ile kendilerini kanıtlamış olan firmalar, referanslarla güvenilirliklerini artırmaktadır. Referans örnekleri inceleyerek siz de kendinize en uygun ürünü kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Teknolojik gelişmelerin getirdiği bir mucize olan interneti kullanarak, yüzlerce model arasından zevkinize ve ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Seçim yapmakta zorlanan müşteriler için geliştirilmiş olan tasarım departmanları, sizin aklınızdakini gerçeğe dökmeye yardımcı olmaktadır. Yeterli alan ve malzeme olduğu takdirde, kafanızda hayal ettiğiniz ürünü somut bir örneğe dönüştürmek mümkün olacaktır. Ahşap kullanımını yaygınlaştırarak siz de önce kendinize daha sonra da çevrenize faydalı olabilirsiniz.

Bir sonraki ürünümüz olan İstanbul Ahşap Köpek Kulübesi “http://istanbulahsap.com.tr/ahsap_kopek_kulubesi için linke tıklayınız.Bize Ulaşın


Adres :Yeni Çamlıca Mahallesi Dursunbey Caddesi no:74/A Ataşehir / İSTANBUL
Telefon: 0 216 408 22 44

Telefon: 0 532 274 53 48

Email : info@istanbulahsap.com.tr