İstanbul Ahşap > Ahşap Büfe

Ahşap Büfe

Ticaret, her daim dünyada yer bulmuş bir kavramdır. İnsanlığın devam etmesi, ticaret kavramının da sonsuza kadar devam etmesini sağlayacaktır. Özellikle esnaf, toplumlarda ihtiyaç olan şeyleri karşılamada büyük bir yer kaplamaktadır. Sabah işe giderken köşedeki büfeden kahvaltılık bir şeyler alabilirsiniz veya akşam eve dönerken büfeden gazetenizi, ekmeğinizi temin edebilirsiniz.

Hayatın tüm bu kargaşasında, pratik ve samimi olan bu büfeler, aslında günlük hayatın vazgeçilmez birer parçalarıdır. İşte her gün karşımıza çıkan bu büfeler, günümüzde çok daha güzel görünümlü ve kullanışlı bir hale gelmiş bulunmaktadır. Bunun nedeni ise, son yıllarda çığ gibi büyüyen ahşap yapı sektörü olarak görülmektedir.

Ahşap Büfe Uygulamalarımız

istanbul ahşap büfe
AB 246
Ahşap Güvenlik Kulubesi
AB 247
Ahşap Büfe İstanbul
AB 248
Ahşap Büfe Kantın
AB 249
Ahşap Büfe Kantın
AB 250
Ahşap Büfe Kantın
AB 251
Ahşap Büfe Kantın
AB 252
Ahşap Büfe Kantın
AB 253
Ahşap Büfe Kantın
AB 254
Ahşap Büfe Kantın
AB 255
Ahşap Büfe Kantın
AB 256

Ahşap büfe kavramı, aslında yeni bir kavram değildir. İnsanların doğayı ve alışveriş sistemini keşfetmesinden bu yana, ilkel de olsa buna benzer yapılar kullanılmıştır. Teknolojinin gelişmesi ve insanların ihtiyaçlarının farklılaşması, ahşap yapıların yerine beton ve çelik konstrüksiyon yapıların kullanılmasına sebep olmuştur.

Doğal bütünlüğün bozulmasına, ekonomik değerlerin daha bilinçsiz kullanılmasına ve en önemlisi tarihi dokunun parçalanmasına sebep olan bu gelişmeler, insanların çok daha mutsuz bir hayat yaşamasını da beraberinde getirmiştir. Ahşap yapı kavramı, doğaya geri dönüş olarak tanımlandırılabilecek olup, insanların pek çok yönden çok daha kaliteli bir yaşam sürmesine de yardımcı olacaktır.

Özel üretim yapan ahşap yapı firmaları, size veya şirketinize özel çözümler sunarak ahşap büfe ihtiyacınızı fazlasıyla karşılamaktadır. Ahşap ürünlerin kullanılması, pek çok noktada büyük avantajlar sağlayacaktır. Bunlardan bir tanesi, yukarıda da belirtildiği gibi doğal hayatın korunmasına katkı sağlamak olacaktır.

Doğal hayatın bir parçası olarak karşımıza çıkan ağaç, insanların üzerinde sakinleştirici etkiye sahiptir. Ruhsal olarak bu etkiyi sağlamasının yanında, fiziksel olarak da sağlıklı olarak nitelendirilebilir. Özellikle gıda alanında hizmet veren büfelerde, ahşap yapıların kullanılması, satılan ürünler açısından çok daha sağlıklı olacaktır. Ahşap firmaları tarafından üretilen bu ürünlerin bir artı özelliği de sağlam ve güvenli olmasıdır. Ağaçlardan elde edilen ahşaplar ile üretilen ahşap yapılar,

diğer yapı ürünlerine oranla çok daha dayanıklıdır. Çelik veya beton yapıların kat kat daha fazlası dayanım sağlayan ahşap yapılar, olası bir olumsuzluk durumunda çok daha uzun süre dayanacaktır. Bu haliyle güvenliğe büyük katkı sağlayacak olan ahşap yapılar, aynı zamanda yangın problemine karşı da büyük bir avantaj sağlayacaktır. Ahşabın alev geçirgenliği, diğer ürünlerin alev geçirgenliğine oranla çok daha azdır. Ahşap bir yapının yangında tamamen çökmesi, çelik ve beton bir yapıya oranla çok daha uzun zaman alacaktır.

Bu sayede, insanların can ve mal güvenliğinin sağlanması daha kolay olacaktır. Ahşap özellikleri, elbette ki bunlarla da sınırlı değildir. Ahşabın doğal yapısı ve buna bağlı olarak doğal görünüm sağlaması, estetik açıdan büyük bir artı oluşturacaktır. Aynı özelliklere sahip iki yapı grubundan daha estetik görüneni, her zaman tercih edilecektir. İnsanların göz zevkine hitap eden yapılar, satışların ve güvenilirliğin artmasına yardımcı olacaktır. Bu özellikleri ile esnafların bir numaralı tercihi olan ahşap büfeler, ticaretin çok daha sağlıklı işlemesine yardım etmektedir. Ahşap büfe yapımına değinecek olursak, çok farklı aşamalar gözlemleyebiliriz.

Doğal bir malzeme olarak ağaç kullanıldığı için, öncelikle doğanın incelenmesi ve kullanılacak olan ağaçların seçilmesi gerekmektedir. Hem sağlamlık hem de doğal hayatın korunması hususlarında dikkatli olmak gerekecektir. Akciğerlerimiz olarak bildiğimiz ormanların bilinçsiz bir şekilde yok edilmesi, sadece bir bölgenin veya bir ülkenin geleceğini değil, tüm insanlığın geleceğini tehdit etmektedir. Bu tehdidi ortadan kaldırmanın en güzel yolu ise, insanların bilinçlendirilmesi yönünde olacaktır

Ahşap büfe yapımında seçilecek olan ağacın son sezonuna yakın olmasına dikkat edilmelidir. Yukarıda sayılan sebeplerden dolayı, ömrünü tamamlamaya yaklaşmış olan ağaçlar seçilmektedir. Ayrıca, seçilecek olan ağaçların sonbahar veya kış dönemlerinde kesilmesine dikkat edilmelidir. Bunun sebebi ise, ağacın daha sağlam bir malzeme çıkarmasını sağlamaktır.

Bahar veya yaz aylarında ağaç kesilmesi, çıkacak olan malzemenin yaş olmasına sebep olacak, bu durum da son ürünün sağlamlığına büyük bir darbe vuracaktır. Ahşap yapı firmaları, tüm bu özelliklere dikkat ederek büyük bir titizlik içinde çalışmaktadır. Bir sonraki aşama, istediğiniz ürünün nasıl yapılacağına karar vermek olacaktır. Bunun için öncelikle ürünün kullanılacağı bölgede bir keşif yapılır.

Bölgeye en uygun malzemelerin seçilebilmesi için bu aşama gerçekten çok önemlidir. Daha sonra, zevkinize, ihtiyacınıza ve diğer isteklerinize sadık kalınarak üretim başlar. Diğer yapı elemanlarına oranla bir artı daha oluşturacak olan bu durum, ahşap büfenizin 15 gün gibi kısa bir süre içinde elinize ulaştırılmasını sağlayacaktır. Hem en kaliteli malzemeden imal edilecek hem de dilediğiniz yere çok kısa süre içinde teslim edilecek olan ahşap büfeler, ekonomik olma özellikleriyle de ön plana çıkmaktadır. Ahşap büfe fiyatları, modelden modele değişiklik gösterse de genel anlamda diğer yapı gruplarına oranla çok daha uygun rakamlara üretilmektedir.

Ahşap büfe, kullanım alanına ve ihtiyaçlara göre çok farklı şekillerde üretilebilmektedir. Size en uygun ürünü bulmak için internet kanalını kullanabilir, bu sayede zamandan büyük bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Gelmiş geçmiş en iyi icatlardan biri olan internet sayesinde, dilediğiniz yerden ve dilediğiniz zaman, ahşap büfe modellerine bakabilir, hatta siparişinizi verip satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Hazır binlerce model arasından ihtiyacınıza uygun ahşap büfe modelini bulmanız çok daha kolay olacaktır. Bir diğer seçenek ise, özel üretim modelleri olacaktır. Özel üretim, Türkiye’nin pek çok yerinde bulunan firmalar tarafından gerçekleştirilen bir üretim çeşididir. Bu üretim tekniğinde, müşterinin kafasında canlanan tasarım gerçeğe dönüştürülmektedir. Yani sizin hayal ettiğiniz ürün, profesyonel elemanlar tarafından üretilip size teslim edilecektir. Bu sayede, büfenizi, tam olarak dilediğiniz şekilde kullanmanız mümkün olacaktır.

Türkiye’nin en kalabalık şehri olarak bilinen İstanbul başta olmak üzere, hemen her yerde bulabileceğiniz ahşap büfe firmaları sayesinde, yapmak istediğiniz işinizi çok daha kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Ahşap ürünlerin avantajlarından yararlanmak ve çok daha güçlü bir işletme sahibi olmak bu sayede mümkün olacaktır.

Bununla birlikte, ekonominin baş tacı olan esnaflar, çok daha kaliteli iş yapabilecek ve müşteriler çok daha kaliteli hizmet alabileceklerdir. Ticaretin ve sıcak paranın en büyük mimarlarından olan esnaflar, ahşap büfeler sayesinde işlerini daha keyifli bir şekilde yürütebilirler. Hem müşterilerin hem de satış yapan kişilerin çok daha kaliteli, çok daha güvenilir, çok daha sağlıklı bir hayat sürmesi, ahşap ürünler ile mümkün olacaktır. Ahşap malzemenin ne kadar büyük avantajlara sahip olduğu, yukarıda anlatılmıştır.

Bu anlatılanlardan çok daha fazlası, yaşayarak öğrenilebilecek düzeydedir. Tüm bu avantajlardan yararlanmak için konusunda uzman ahşap üretim firmalarından birine başvurabilirsiniz. Seçtiğiniz veya seçecek olduğunuz ürünün üretilip size teslim edilmesi, çok kısa bir sürede gerçekleşecektir. Üretimden önce yapılan keşif hizmetiyle başlayacak olan bu süreç, ürünün teslimi, montajı ve bakımı ile son bulacaktır. Tüm bu adımlarda size yardımcı olacak olan ahşap firmaları, en kaliteli ve en güvenilir hizmeti aldığınızdan emin olacaktır.

Bir sonraki ürünümüz olan İstanbul Ahşap Mescit “http://istanbulahsap.com.tr/ahsap_mescit için linke tıklayınız.Bize Ulaşın


Adres :Yeni Çamlıca Mahallesi Dursunbey Caddesi no:74/A Ataşehir / İSTANBUL
Telefon: 0 216 408 22 44

Telefon: 0 532 274 53 48

Email : info@istanbulahsap.com.tr